У Польщі протестували проти судової реформи

Акції протесту відбулися в Варшаві, Вроцлаві, Познані та інших містах. Протестувальники побоюються, що зміни до законів, запропоновані президентом Анджеєм Дудою, дадуть уряду можливість контролювати правосуддя.
Протести проти судової реформи в Польщі, Варшава
Протести проти судової реформи в Варшаві. Фото з архіву (липень 2017)
У різних містах Польщі ввечері у п’ятницю, 24 листопада, відбулися акції протесту проти суперечливої судової реформи, яку просуває правляча націонал-консервативна партія «Право і справедливість» (ПіС).
DW.COM

Дебати в Європарламенті щодо Польщі: польський уряд біля ганебного стовпа
Чи пов’язаний міністр оборони Польщі з Путіним і російською мафією?
У Варшаві, за даними поліції, перед президентським палацом протестували близько 1500 людей, передає інформагенція dpa. Водночас AFP повідомляє про «тисячі протестувальників». Вони вигукували гасло «Вільні суди, вільні вибори, вільна Польща», тримали в руках національні прапори та копії польської конституції.
Акції протесту відбулися і в інших містах Польщі, зокрема у Вроцлаві та Познані. Організатори протестів вважають, що якщо парламент ухвалить зміни до законів, запропоновані президентом країни Анджеєм Дудою, то правляча партія отримає можливість контролювати правосуддя. Опозиціонери називають зміни до законів, запропоновані Дудою, антиконституційними.
Судову реформу в Польщі 2017 року ініціювала ПіС. Реформу потужно критикують як у польському суспільстві, так і в Євросоюзі. У липні в Польщі відбулися багатотисячні акції протесту. Після того президент Дуда наклав вето на суперечливі законопроекти про реформу Національної судової ради та Верховний суд країни, ухвалені парламентом, та пізніше надав власні пропозиції.
У середині листопада в Європарламенті втретє за останні 15 місяців відбулися дебати щодо порушення принципів правової держави в Польщі.
Польщі загрожує процедура згідно з сьомою статтею Лісабонської угоди, яка може призвести до позбавлення права голосу в Раді ЄС та фінансових штрафів.

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.