Loading...

Приїзд «Святого Луки»

19 августа 2019


У Львівській галереї мистецтв відкрилась виставка «Євангелісти Франца Гальса»

У Палаці Потоцьких (відділ Львівської галереї мистецтв) відкрилась виставка відкрилась виставка «Євангелісти Франца Гальса».

Франс Гальс (1580/81–1666) – один із найвидатніших живописців «Золотого століття» голландського мистецтва. Він увійшов до історії світового живопису як геніальний портретист та новатор. Манера письма Гальса має надзвичайну легкість, свободу та темперамент; сміливими динамічними роздільними мазками він відтворює живу природність та неповторну індивідуальність кожного свого героя.

Не дарма Франца Гальса так сильно любили імпресіоністи. Він випередив свій час справді імпресіоністичною манерою письма, яка дозволяла йому досягати максимальної емоційності персонажів. Він писав у 17 столітті так, як більшість художників навчилась тільки в 19-му. Та й то далеко не всі.

На виставці у Палаці Потоцьких представлено два шедеври з колекції Одеського музею західного і східного мистецтв. На виставці можна побачити «Євангеліста Луку» та «Євангеліста Матвія».

Їх історія є не менш цікавою, ніж самі полотна. Франц Гальс написав чотирьох євангелістів. Невідомо, хто і для чого замовив картини. Можливо, вони були написані для церкви, проте невеликий розмір та камерний характер живопису дозволяють припускати, що вони були зроблені для невеликої приватної каплиці, або для приватного будинку. Можливо, Гальс написав їх для себе. Хай там як, дослідники вважають, що замовлення було приватним, а не секулярним.

Перша письмова згадка про цикл картин відноситься до 1760 року. Тобто відомо, що до того часу усі полотна знаходились на батьківщині художника у Гарлемі, згодом декілька разів були перепродані на аукціонах у Гаазі та Амстердамі. 1773 р.

«Чотири Євангелісти» внесли до каталогу Ермітажу, а 1812 року полотна передали до церкви у Криму. Ймовірно, що в середині ХІХ ст. під час Кримської війни цикл розділили і до 1920 року місце знаходження картин було невідоме.

При использовании материалов сайта гиперссылка на pavlonews.info обязательна

No comments yet.

Имя (required)
E-mail (required - never shown publicly)
URI
Your Comment (уменьшить размер | увеличить размер) Вы можете использовать теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> в своих комментариях.