Loading...

У Чернівцях пройшла масштабна хресна хода на підтримку парафій, які переходять до ПЦУ

3 июня 2019

В регіоні посилилося протистояння через перехід парафій від УПЦ МП до ПЦУ

У Чернівцях у неділю, 2 червня, відбулася масштабна хресна хода на підтримку православних парафій, які проходять складну процедуру переходу до Православної церкви України, повідомила сторінка «Православні Буковини».

У хресній ході взяли участь кілька тисяч мирян та понад сотня священиків. Очолили хресну ходу митрополит Чернівецький і Буковинський ПЦУ Данило, архієпископ Чернівецький і Кіцманський Онуфрій та архієпископ Чернівецький і Хотинський Герман. Також для участі в хресній ході приїхали парафіяни з багатьох сіл Буковини, але найбільше з тих сіл, де громади вирішили перейти з Української православної церкви Московського патріархату до ПЦУ. Громади цих сіл затвердили рішення про перехід до ПЦУ, але отримали шалений спротив від УПЦ МП та агресивно налаштованих її прихильників, які чинять фізичні перешкоди і не допускають парафіян до храмів.

Учасники хресної ходи звернулися до влади області не гальмувати процес добровільного переходу парафій, а виконувати законодавство та не йти на протиправні вимоги представників УПЦ МП, які останнім часом вдалися до тиску на Чернівецьку ОДА.

Зокрема, представник села Рингач Новоселицького району звернувся до Чернівецької ОДА та голови Михайла Павлюка з проханням швидше затвердити статут церковної громади Рингача.

«Зараз люди змушені молитися надворі біля церкви, натомість промосковська меншість вчиняє антизаконне свавілля, фізично не допускає мирян до храму», – наголосив він.

При использовании материалов сайта гиперссылка на pavlonews.info обязательна

No comments yet.

Имя (required)
E-mail (required - never shown publicly)
URI
Your Comment (уменьшить размер | увеличить размер) Вы можете использовать теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> в своих комментариях.