Loading...

Порошенко закликав помісні православні церкви світу визнати автокефальну ПЦУ

8 января 2019


Раніше Грузинська православна церква заявила про бажання ознайомитися з текстом Томосу, щоб висловити свою позицію щодо ПЦУ.

Президент України Петро Порошенко закликав помісні православні церкви світу визнавати автокефальну Православну церкву України (ПЦУ). Про це повідомляє УНІАН, з посиланням на промову президента під час різдвяної літургії в Софійському соборі — першого богослужіння після надання томосу про автокефалію ПЦУ.

«Ми закликаємо всі світові православні церкви визнавати її як сестру, згадувати під іменем – «Святіша церква України», як таку, що має своєю кафедрою історичне місто Київ. Серце Києва – Свята Софія. І її тисячолітні стіни дочекалися на подію, про яку мріяло не одне покоління українців», — додав президент.

Раніше Грузинська православна церква заявила, що висловить свою чітку позицію щодо отримання канонічної автокефалії Православною церквою України, коли ознайомиться з текстом Томосу.

Як повідомлялося, Вселенський патріарх Варфоломій у суботу, 5 січня, підписав Томос про автокефалію Православної церкви України. Згідно з цим документом, Вселенський патріархат проголошує створену в межах України автокефальну Церкву своєю духовною донькою з кафедрою у Києві.

При использовании материалов сайта гиперссылка на pavlonews.info обязательна

No comments yet.

Имя (required)
E-mail (required - never shown publicly)
URI
Your Comment (уменьшить размер | увеличить размер) Вы можете использовать теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> в своих комментариях.