Loading...

Варфоломій закликав православних патріархів визнати автокефалію ПЦУ

5 января 2019


Патріарх Константинопольської церкви опублікував звернення до православних церков світу напередодні підписання томосу про автокефалію для ПЦУ

Вселенський патріарх Варфоломій закликав патріархів та архієпископів автокефальних православних церков підтримати надання автокефалії новоствореній Православній церкві України. Про це йдеться у листі Варфоломія, повідомляє «Укрінформ» з посиланням на «Ortodoxia Info»

«Реалізація усіх наших зусиль очікується 6 січня, у день Богоявлення, коли ми маємо намір надати Томос про автокефалію і відсвяткувати його з предстоятелем автокефальної Православної церкви України», – йдеться у листі.

У своєму листі Варфоломій також закликав патріархів і архієпископів автокефальних православних церков визнати українську церкву автокефальною.

Як інформував ZAXID.NET, 15 грудня у соборі Святої Софії у Києві відбувся Об’єднавчий собор православних церков України. На ньому духовенство УПЦ Київського патріархату, УПЦ Московського патріархату та Української автокефальної православної церкви створили єдину помісну Православну церкву України, ухвалили її статут і обрали предстоятеля — митрополита Київського і всієї України Епіфанія. Саме йому передадуть Томос про автокефалію Православної церкви України 6 січня у Стамбулі.

Сьогодні стало відомо, що 5-6 січня спікер Верховної Ради Андрій Парубій разом з делегацією на чолі з президентом Петром Порошенком здійснить робочий візит у Туреччину. Учасники української делегації на чолі з головою держави мають заплановану зустріч з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом, відвідини Вселенського Патріархату та зустріч зі Вселенським патріархом Варфоломієм.

При использовании материалов сайта гиперссылка на pavlonews.info обязательна

No comments yet.

Имя (required)
E-mail (required - never shown publicly)
URI
Your Comment (уменьшить размер | увеличить размер) Вы можете использовать теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> в своих комментариях.