Loading...

Голова УПЦ МП зробив доповідь під час Собору у Москві

2 декабря 2017

Російська православна церква офіційно визнала самоврядною Українську православну церкву Московського патріархату.
Таке рішення ухвалили на Архієрейському соборі, який проходить у Москві.
Проте, як повідомила агенція «РИА Новости», прес-секретар патріарха Кирила Олександр Волков заявив, що ці зміни — суто технічні. У прес-службі Архієрейського собору зауважили, «що ці поправки, по суті, зафіксували те, що і так було на практиці».
З наслідками цього рішення для життя церкви розбирались кореспонденти російської служби ВВС Анастасія Голубєва та Ілля Барабанов.
«Все, що пов’язано з життям Української православної церкви, раніше було у загальному пункті «самоврядні церкви». Тепер це винесли в окремий пункт статуту РПЦ.
Чи виграє Україна від суперечки Москви і Константинополя?
Місія Ющенка-Кравчука: все заради помісної церкви
Патріарх Філарет не просив РПЦ про помилування — УПЦ КП
Рішення про визнання УПЦ МП самоврядною ухвалили після того, як глава церкви, митрополит Онуфрій попросив визначити її особливий статус у статуті РПЦ.
Після цього ухвалили одноголосне рішення Собору, що центр управління УПЦ розташований у Києві. Ці поправки внесли до статуту РПЦ.
Митрополит Онуфрій у виступі заявив, що на особливому статусі УПЦ МП в статуті церкви потрібно наголосити «для уникнення спекуляцій, спрямованих на підрив авторитету Української церкви в очах мільйонів українців».
«Останнім часом активізувались деякі громадсько-політичні сили, які роблять спроби дискредитувати УПЦ в очах українського суспільства, спекулюючи, як вони стверджують, несамостійним статусом», — сказав Онуфрій.
Тепер Вищий загальноцерковний суд матиме юрисдикцію у всій РПЦ, але не українській.
Проте, які саме зміни статусу УПЦ внесуть у статут РПЦ, стане відомо після їхнього затвердження Архієрейським собором, повідомив російській службі ВВС заступник синодального відділу із взаємодії зі ЗМІ Вахтанг Кіпшидзе.
«Це стане зрозумілим, коли опублікують всі документи Собору, тобто до кінця 2 грудня», — пояснив він.
В Україні є одна православна церква — УПЦ МП, яка підпорядковується РПЦ.
Українська православна церква Київського патріархату та Українська автокефальна православна церква поки ніким не визнані у православному світі.
За останні два роки Верховна Рада та президент України звертались до Вселенського патріарха щодо визнання автокефалії української церкви.
У 2017 році у Верховній Раді зареєстрували два законопроекти, які пропонують запровадити особливий статус для церков, зареєстрованих у «державі-агресорі». Та дати парафіянам церкви право на «вільну та безперешкодну зміну підпорядкованості релігійним центрам».
В Україні частина експертів зауважувала, що зміни до статуту РПЦ можуть допомогти уникнути УПЦ МП негативних наслідків від можливого ухвалення цих законів.

При использовании материалов сайта гиперссылка на pavlonews.info обязательна

No comments yet.

Имя (required)
E-mail (required - never shown publicly)
URI
Your Comment (уменьшить размер | увеличить размер) Вы можете использовать теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> в своих комментариях.