Loading...

Патріарх Філарет не просив РПЦ про помилування — УПЦ КП

1 декабря 2017

Глава Української православної церкви Київського патріархату Філарет ніколи не звертався до Російської православної церкви з проханням про помилування. Про це заявив архієпископ Чернігівський і Ніжинський, речник УПЦ КП архієпископ Євстратій (Зоря).
«Патріарх Філарет не звертався до патріарха Кирила та до єпископату Російської православної церкви з проханням помилувати його та повернути до Церкви. Поширюється провокаційна інформація, яка не відповідає дійсності», — сказав речник УПЦ КП, якого цитує агенція «Інтерфакс-Україна».
Раніше Російська православна церква заявила, що голова УПЦ КП, патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет попросив прощення і просить зняти анафему.
Чи було прохання?
Офіційний сайт Російської православної церкви повідомив, що на Архієрейському соборі РПЦ, який відбувається в Москві, заслухали письмове звернення від глави УПЦ КП патріарха Філарета до глави РПЦ патріарха Кирила.
«У листі міститься прохання про відновлення євхаристійного та молитовного спілкування з християнами, які перебувають в українському церковному розколі, і про скасування «усіх рішень, в тому числі про погрози й відлучення… заради досягнення Богом заповіданого миру між єдиновірними православними християнами й примирення між народами», — йдеться в повідомленні.
Філарет: «Є план знищення Київського Патріархату»
Хресний хід: «Їхали з вірою, що все буде добре»
Як стверджують у РПЦ, лист завершується словами: «Прошу прощення у всьому, чим згрішив словом, справою і всіма моїми почуттями, і так само від серця щиро прощаю всім».
На сайті УПЦ Московського патріархату зазначається, що члени Собору «одноголосно підтримали пропозицію створення спеціальної комісії для перемовин з тими, хто відділився від церковного спілкування».

При использовании материалов сайта гиперссылка на pavlonews.info обязательна

No comments yet.

Имя (required)
E-mail (required - never shown publicly)
URI
Your Comment (уменьшить размер | увеличить размер) Вы можете использовать теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> в своих комментариях.