Loading...

Європарламент більше не вважає Росію стратегічним партнером

14 марта 2019


Європарламентарі не розглядатимуть Росію як стратегічного партнера, доки триває агресія проти України

Депутати Європейського парламенту підтримали резолюцію, що оцінює відносини між ЄС і Російською Федерацією. Про це повідомляє Deutsche Welle.

На пленарному засіданні в Страсбурзі у вівторок, 12 березня, за відповідну резолюцію проголосували 402 євродепутати. Проти висловилися 163 парламентарії, ще 89 утрималися. Текст резолюції склали на підставі доповіді, підготовленої латвійським євродепутатом Сандрою Калнієте.

Згідно з документом, Росія більш не може вважатися стратегічним партнером ЄС, оскільки Москва порушила міжнародне право і демократичні принципи. Серед порушень названі окупація і анексія Криму, «пряма і опосередкована» участь у збройних конфліктах у східній частині України, а також те, що Росія продовжує порушувати територіальну цілісність Грузії і Молдови.

У документі йдеться про те, що ЄС не може вбачати поступового повернення до «business as usual» у відносинах з Росією, доки країна не виконає у повному обсязі Мінські домовленості та не відновить територіальну цілісність України.

Євродепутати засудили Росію за дії на території ЄС, наприклад, за причетність до отруєння Сергія Скрипаля в британському Солсбері, кампанії дезінформації й кібератак, зв’язки уряду РФ з крайніми правими і популістськими силами в ЄС.

Щодо газопроводу «Північний потік-2», то в резолюції наголошено, що він збільшить залежність ЄС від постачань газу з Росії, загрожує внутрішньому ринку ЄС, не відповідає енергетичній політиці ЄС і його стратегічним інтересам, а тому повинен бути припинений.

У резолюції висловлено жаль через порушення прав людини в РФ, надмірні обмеження свободи слова і свободи зібрань, а також з приводу переслідувань і утисків правозахисників та активістів. У цьому контексті євродепутати закликали звільнити правозахисників і всіх громадян, затриманих за мирне висловлення своєї думки або участь у мітингах.

Депутати підтримали мандат на розгортання миротворчої місії ООН у східній Україні, а також закликали призначити спеціального посланника ЄС по Криму та Донбасу.

У ЄП висловили занепокоєння мілітаризацією Росією регіону Азовського, Чорного морів та Калінінградської області, а також порушенням територіальних вод європейських країн у Балтійському морі.

Європарламент також вказав Росії на її відповідальність за катастрофу рейсу МН17 у 2014 році, що підтверджено міжнародною слідчою групою.

У той самий час Європарламент бачить і позитивні приклади співпраці, що об’єднує ЄС, Росію, Норвегію, Ісландію і Раду Баренцевого/Євроарктичного регіону. Таку співпрацю Європарламент хоче зміцнювати.

«ЄС залишається відкритим до посилення відносин і до діалогу», — наголошено в резолюції.

При использовании материалов сайта гиперссылка на pavlonews.info обязательна

No comments yet.

Имя (required)
E-mail (required - never shown publicly)
URI
Your Comment (уменьшить размер | увеличить размер) Вы можете использовать теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> в своих комментариях.