Loading...

Україна вимагає у Росії довідку про стан здоров’я полонених українських моряків

17 января 2019


Україна також продовжує наполягати на звільненні військовополонених моряків

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що Україна вимагає підтверджену медичними довідками інформацію про стан здоров’я українських моряків, захоплених Росією. Про це Людмила Денісова написала у Facebook.

Денісова розповіла, що під час брифінгу з представниками посольств різних країн вона відзвітувала про стан українських полонених.

«Розповіла дипломатам про результати судових засідань, які відбулись 15 та 16 січня, щодо продовження терміну тримання під вартою нашим морякам. Наголосила на тому, що одним з головних питань залишається стан поранених. Ми вимагаємо підтверджену медичними довідками офіційну інформацію про стан здоров’я наших моряків», — підкреслила Денісова.

Уповноважена також зазначила, що Україна продовжує наполягати на звільненні військовополонених моряків без будь-яких умов зі сторони Росії, зважаючи на основні принципи, які закладено у Женевській конвенції.

Як інформував ZAXID.NET, вранці 25 листопада під час переходу з порту Одеси до порту Маріуполя українських малих броньованих катерів «Бердянськ» і «Нікополь», а також буксира «Яни Капу» російський прикордонний корабель «Дон» пішов на таран «Яни Капу». Обидва кораблі зазнали пошкоджень. Коли група українських кораблів почала рух на вихід із Керченської протоки, кораблі РФ почали їх переслідувати. Згодом російська сторона відкрила вогонь на ураження і захопила українські кораблі.

Невдовзі всіх полонених моряків перевезли із СІЗО Сімферополя до Москви. А наприкінці грудня 2018 року всі затримані українські моряки визнали себе військовополоненими. Сьогодні ж російський суд продовжив арешт усім 24 військовополоненим українським морякам.

При использовании материалов сайта гиперссылка на pavlonews.info обязательна

No comments yet.

Имя (required)
E-mail (required - never shown publicly)
URI
Your Comment (уменьшить размер | увеличить размер) Вы можете использовать теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> в своих комментариях.