Loading...

Росія заблокувала у Керченській протоці понад 140 суден

7 декабря 2018

У Керченській протоці російські окупанти продовжують створювати перешкоди для проходження кораблів в українські порти.

Про це повідомляє Держприкордонслужба.

«Російська Федерація, всупереч міжнародному праву, продовжує чинити перешкоди руху кораблів через окуповану нею Керченську протоку. Через це у Керченській протоці, яка відповідно до Конвенції ООН з морського права 1982 року використовується для міжнародного судноплавства, та поблизу неї спостерігається значне скупчення кораблів. За наявними в Держприкордонслужбі даними, станом на ранок 7 грудня на якірних стоянках і рейдах в очікуванні проходу Керченською протокою перебуває понад 140 суден, 98 з яких — з боку Чорного моря», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що наприкінці листопада кількість суден у Керченській протоці становила понад 400. Хоча в перші дні грудня ситуація дещо стабілізувалася, і декілька днів тому їх кількість знизилася до 105, на сьогодні знову фіксується збільшення.

У Держприкордонслужбі заявляють, що країна-агресор РФ навмисно продовжує порушувати норми Конвенції ООН з морського права 1982 року та Договору між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки 2003 року, і змушує українські та іноземні торгові судна тривалий час очікувати на прохід.

«При цьому окупанти створюють перешкоди саме кораблям, що прямують в українські порти. Загалом за минулу добу через Керченську протоку вони пропустили лише 41 судно в обох напрямках, з яких 8 суден — саме з/до портів України. При цьому останні піддавалися перевірці представниками ФСБ Росії», — йдеться у повідомленні.

Окрім порушення норм міжнародного права, Росія також не зважає на ризик виникнення аварійних ситуацій через збільшення і скупчення суден на якірних стоянках.

При использовании материалов сайта гиперссылка на pavlonews.info обязательна

No comments yet.

Имя (required)
E-mail (required - never shown publicly)
URI
Your Comment (уменьшить размер | увеличить размер) Вы можете использовать теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> в своих комментариях.