Loading...

МОК відсторонив Росію від Ігор у Пхьончхані

11 декабря 2017

Олімпійський комітет Росії відсторонений від Олімпіади в Пхьончхані, вирішив виконком МОК. «Чисті» від допінгу російські атлети зможуть брати участь в Іграх під символом «олімпійський спортсмен з Росії».
Томас Бах (ліворуч) та Самуель Шмід під час засідання виконкому МОК у Лозанні 5 грудня
Томас Бах (ліворуч) та Самуель Шмід під час засідання виконкому МОК у Лозанні 5 грудня
Міжнародний олімпійський комітет (МОК) відсторонив Олімпійський комітет Росії від участі в Олімпіаді в Пхьончхані у зв’язку з допінговими скандалами. Таке рішення виконавчий комітет МОК ухвалив під час свого засідання, яке відбулось ввечері у вівторок, 5 грудня, в Лозанні.
Згідно із рішенням МОК, окремі російські спортсмени, які є «чистими» від допінгу, матимуть право брати участь в Іграх в Пхьончхані під нейтральним прапором, повідомляє dpa. Вони виступатимуть під символом «олімпійський спортсмен з Росії» (Olympic Athlete from Russia), така назвала буде вказана на їхній формі. А під час церемоній нагородження замість прапору та гімну Росії підніматиметься олімпійський прапор та лунатиме офіційний гімн Олімпіади.
DW.COM

WADA знайшло підтвердження існуванню держпрограми допінгу в РФ
Допінгові скандали в Росії: до чого тут держава?
Олімпіада без Росії? Важке рішення німецького президента МОК
Також у МОК повідомили, що колишній міністр спорту РФ Віталій Мутко не матиме права акредитуватися на Іграх і буде пожиттєво відсторонений від участі у будь-яких олімпійських заходах.
«Безпрецедентна шкода Олімпійського руху»
Ухваленню цього рішення передувало заслуховування виконкомом МОК доповіді колишнього президента Швейцарії Самуеля Шміда, який очолював комісію, що розслідувала справу про систематичне використання допінгу російськими спортсменами, у тому числі під час Олімпіади у Сочі 2014 року. Під час прес-конференції Шмід заявив, що допінгові маніпуляції, до яких причетна РФ, завдали «безпрецедентної шкоди і збитків Олімпійського руху». «Ми ніколи не бачили маніпуляцій і обману на такому високому рівні», — зауважив він.
Глава МОК Томас Бах після засідання виконкому заявив, що не бачить підстав для бойкоту російською стороною Олімпіади в Пхенчхані. «Я не бачу жодної причини в можливості російського бойкоту цієї Олімпіади, оскільки, як ви знаєте, ми дозволяємо «чистим» російським спортсменам брати участь в Олімпійських іграх», — наголосив глава МОК.
Нагадаємо, раніше незалежна комісія Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) на чолі з Річардом Маклареном у своїй доповіді, оприлюдненій 9 грудня 2016 року, зробила висновок про державну систему підтримки допінгу в російському спорті. Цього тижня у WADA заявили, що знайшли підтвердження існуванню держпрограми допінгу в РФ, оскільки база даних допінг-проб російських спортсменів з січня 2012 по серпень 2015 року, отримана раніше агентством, виявилася справжньою.

При использовании материалов сайта гиперссылка на pavlonews.info обязательна

No comments yet.

Имя (required)
E-mail (required - never shown publicly)
URI
Your Comment (уменьшить размер | увеличить размер) Вы можете использовать теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> в своих комментариях.