Loading...

МАННА ЗЕМЕЛЬНА: 37% українців чекають створення на селі робочих місць після запуску продажу землі

10 июля 2018

Реальні наслідки мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення розуміють понад 40% громадян. Такі результати дослідження GfK Ukraine, що були проведені у березні-квітні цього року, оприлюднив Дмитро Яблоновський, заступник виконавчого директора Центру економічної стратегії, пише «Економічна правда».

За його словами, респонденти розуміють: через мораторій землю обробляють орендарі, а не власники, які вирощують культури, що виснажують землю.

37% українців погоджуються, що після скасування заборони на продаж збільшаться інвестиції у зберігання та обробку врожаю. А це призведе до збільшення робочих місць у селах. 39% погоджуються, що ринок землі дасть можливість отримати фермерам позики на розвиток бізнесу під заставу землі.

В червні в Україні була створена Громадська коаліція, яка виступає за скасування мораторію на землю. Це перша подібна організація в Україні, і вона вже зібрала 24 організації, які об’єднують понад тисячу сільськогосподарських виробників, підприємств, банків, асоціацій.

Її представники підписали Меморандум, де зазначені чотирнадцять причин для негайного скасування мораторію та названо вісім основних принципів, які мають бути враховані під час запуску ринку землі. Коаліція вимагає це зробити з 1 січня 2019 року.

Підтримку скасуванню мораторію в Україні висловив і Європейський суд з прав людини.

При использовании материалов сайта гиперссылка на pavlonews.info обязательна

No comments yet.

Имя (required)
E-mail (required - never shown publicly)
URI
Your Comment (уменьшить размер | увеличить размер) Вы можете использовать теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> в своих комментариях.