Loading...

США призупинять низку торгових преференцій для України

24 декабря 2017

США тимчасово не продовжуватимуть чинний до 2018 року режим безмитного ввезення товарів з України, що діяв у межах програми Генеральної системи преференцій.
Таке рішення ухвалили у зв’язку із невдоволенням у Вашингтоні ситуацією із дотриманням авторського права в Україні.
У листі Дональда Трампа до американського Конгресу адміністрація президента США нагадує, що однією з умов безмитної торгівлі є адекватний і ефективний захист прав інтелектуальної власності.
У квітні 2017 року Офіс торгового представника США оприлюднив щорічний Спеціальний звіт 301, присвячений ситуації із авторським правом у світі, у якому Україна знову опинилася у списку, за якими відомство веде першочергове спостереження. Серед інших країн, що опинилися у цьому списку — Росія, Китай, Індія, Венесуела, Таїланд, Алжир, Аргентина, Чилі, Кувейт й Індонезія.
Автори звіту зазначають, що Україна перебуває під першочерговим спостереженням із кількох причин. Перша з них — непрозора система адміністрування колективного управління авторськими правами, що займається виплатою роялті, зокрема, американським ліцензіарам.
Друга причина — використання піратського програмного забезпечення в державних інституціях України. Третя — відсутність ефективної системи заходів у боротьбі з інтернет-піратством.
Торгові преференції призупинять на чотири місяці — доки Україна не покращить свою систему захисту прав інтелектуальної власності, йдеться у заяві Офісу торгового представника США.
У 2015 році Україна отримала дозвіл на безмитне ввезення близько 5 тисяч товарів у США на період з 29 липня 2015 року по 31 грудня 2017 у рамках відновлення програми Генеральної системи преференцій США.
Програма стосується найбільш поширених у виробництві товарів: продуктів хімічної промисловості, мінералів і будівельного каменю, ювелірних виробів, а також певних продуктів сільського господарства і рибальства.
Для використання переваги безмитного режиму у США за цією програмою Україна має продемонструвати наявність ефективного захисту прав інтелектуальної власності і трудових прав, а українські компанії — відповідність критеріям правил походження товару.

При использовании материалов сайта гиперссылка на pavlonews.info обязательна

No comments yet.

Имя (required)
E-mail (required - never shown publicly)
URI
Your Comment (уменьшить размер | увеличить размер) Вы можете использовать теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> в своих комментариях.