Loading...

Німеччина повернула Україні грамоту російського царя Петра І

15 апреля 2019


Історичний документ був втрачений під час Другої світової війни

Німеччина передала Україні історичний документ – грамоту російського царя Петра I, яка була втрачена під час Другої світової війни. Про це повідомив міністр культури Євген Нищук.

За його словами, артефакт датований 1708 роком. З кінця 1950-х він перебував у бібліотеці Інституту східноєвропейської історії та краєзнавства Тюбінґенського університету в Німеччині (Федеральна земля Баден-Вюртемберґ).

«Це дійсно дуже цікавий рукописний пергамент, розміром 80 на 58 см у срібно-позолоченій оправі. Після повернення документ доставили в Національний заповідник «Софія Київська», де дуже скоро ми представимо грамоту до огляду», – написав Нищук на своїй сторінці у Facebook.

Як зазначив урядовець, передача пам’ятки є результатом роботи Міжурядової комісії з питань повернення переміщених культурних цінностей під час Другої світової війни.

Інший подробиць щодо переданого майна наразі немає.

До слова, нещодавно у Винниківський історико-краєзнавчий музей передали унікальний меч вікінга Х століття. Його вдалося повернути з-за кордону ще 2016 року.

Зброю викопали чорні археологи на Львівщині і нелегально перевезли в Росію, а звідти намагалися провезти в Естонію. Але на кордоні їх перехопили митники. Естонська сторона тоді вирішила повернути меч Україні, хоча на нього претендувала і Росія.

При использовании материалов сайта гиперссылка на pavlonews.info обязательна

No comments yet.

Имя (required)
E-mail (required - never shown publicly)
URI
Your Comment (уменьшить размер | увеличить размер) Вы можете использовать теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> в своих комментариях.