Loading...

На площі Республіки організували акцію «Відсутній режисер»

12 апреля 2019

У четвер, 11 квітня, на площі Республіки, що розташована в центрі Парижа (Франція), студенти Української академії лідерства влаштували акцію «Відсутній режисер» («Missing Director»). Нею вони вимагали повернути в Україну Олега Сенцова, якого п’ять років тому – 10 травня 2014-го, незаконно ув’язнили в російській тюрмі.

Учасники флешмобу облаштували повноцінний знімальний майданчик, підготувавши камери, виставивши освітлення і звук та навіть підібравши акторів. Перед тим, як розпочати зйомку, асистентка режисера підійшла до камер, підняла «хлопавку» – і все довкола завмерло. А все тому, що на місці не було режисера, а зйомки без нього неможливі.

«У такому двохвилинному «замороженні» ми продемонстрували те, що митець не може бути терористом, без нього все зупиняється», – пояснив співорганізатор акції Нікіта Мєкєнзін.

Флешмобом «Відсутній режисер» українські студенти закликали владу Франції допомогти повернути в Україну не тільки Олега Сенцова, а й інших політв’язнів.

«Це символічно, що молоді люди стараються знайти таке рішення і боряться за свого політичного в’язня. Зараз настав час зупинитись і звільнити таких, як Олег Сенцов», – розповів депутат Національної Асамблеї Франції Ніколя Тюркуа.

До слова, впродовж четверга-п’ятниці подібну акцію студенти Академії лідерства влаштують у Берліні, Гаазі, Братиславі, Брюсселі та Празі.

Нагадаємо, 10 травня 2014 року Олега Сенцова та Олександра Кольченка затримали у Сімферополі співробітники російських окупаційних силових структур за звинуваченням в організації терористичного акту. В серпні 2015 року Військовий суд у Ростові-на-Дону засудив українського режисера Олега Сенцова до 20 років, Олександра Кольченка також визнали винним в участі у терористичному співтоваристві, співучасті у теракті і засудили до 10 років ув’язнення.

При использовании материалов сайта гиперссылка на pavlonews.info обязательна

No comments yet.

Имя (required)
E-mail (required - never shown publicly)
URI
Your Comment (уменьшить размер | увеличить размер) Вы можете использовать теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> в своих комментариях.