Loading...

«Ми з великим інтересом стежимо за вашими виборами»

16 марта 2019


Есклюзивне інтерв’ю посла США в Україні Марі Йованович

У четвер до Львова приїжджала Надзвичайний і повноважний посол США в Україні Марі Йованович. Під час свого візиту вона дала інтерв’ю львівській редакції 24 каналу. Про скандал в «Укроборонпромі», президентські вибори в Україні та про війну Росії з Україною — у повній версії екслюзивного інтерв’ю Марі Йованович з Віталієм Кубліковим

Розпочнемо з гучного скандалу, який активно обговорюють навіть за океаном. Цього тижня вийшла остання серія журналістських розслідувань про корупцію в оборонному секторі України. І це на шостому році війни з Російською Федерацією. Схоже на те, що про корупційні оборудки в «Укроборонпромі» знали в усіх правоохоронних органах і свідомо закривали на це очі. Розслідування про корупцію показав наш телеканал. І нам як журналістам дуже цікаво, чому такі гучні розслідування в Україні мають робити власне журналісти, а не правоохоронні органи, які в нашій країні зараз активно реформуються.

Дякую вам за запрошення на цю програму. Перш за все хочу сказати, що рада знову повернутися сюди, у Львів. Це чудове місто. У нас було багато розмов сьогодні про те, що відбувається у місті і в Україні загалом, включаючи ту тему, про яку ви сказали.

Очевидно, що оприлюднені розслідування і відповідні звинувачення викликають серйозну стурбованість у друзів України, але в першу чергу – у самих українців, які, як ви сказали, вже шість років перебувають у стані війни з Росією. Звичайно, ми вважаємо, що важливо, аби всі правоохоронні органи, незалежно від того, які звинувачення лунають, розслідували факти, оприлюднені командою Бігуса.

Крім того, повинні бути проведені розслідування всередині самих правоохоронних органів на предмет оприлюднених звинувачень. Ми знаємо, що НАБУ почало внутрішнє розслідування. Ми вітаємо таке рішення. Ми зацікавлені у тому, аби й інші так зробили.

У Вашингтоні завжди активно підтримували НАБУ як незалежний антикорупційний орган в Україні. Після цього розслідування є підозра, що корупція торкнулась власне і НАБУ. Чи є для Вас це свідченням того, що антикорупційну реформу Україна провалює?

Ми підтримуємо НАБУ, ми підтримуємо САП, ми підтримуємо цілу низку правоохоронних інституції в Україні, які докладають зусилля для просування реформ. Зокрема, я маю на увазі патрульну поліцію, але не лише її. На мою думку, всі ці інституції повинні продовжувати просувати реформи.

Я гадаю, що більшість українців, я розмовляла з багатьма, бажають, аби реформи відбувалися швидше. Але в реальному житті так не працює. Не можна все змінити в одну мить На мою думку, це завдання влади продовжувати просувати реформ, проводити розслідування, коли трапляються порушення, притягувати винних до відповідальності. Для американців важливо доносити до американської влади, що вони від неї очікують через контакти зі своїми членами Конгресу і представниками на місцях, а також на виборах за допомогою скриньок для голосування та власного голосу

При использовании материалов сайта гиперссылка на pavlonews.info обязательна

No comments yet.

Имя (required)
E-mail (required - never shown publicly)
URI
Your Comment (уменьшить размер | увеличить размер) Вы можете использовать теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> в своих комментариях.