Loading...

Зробити неможливе: студент з Оксфорду сфотографував окремий атом

21 февраля 2018

Ні, для цього не знадобилися якісь надзвичайно потужні оптичні пристрої. Просто звичайна камера з магазину та знімок на тривалій експозиції.

Фотографія Девіда Надлінгера “Самотній атом в іонній пастці” була зроблена в лабораторії Оксфордського університету через вікно вакуумної камери. Знімок, на якому було зображено самотній атом, підвішений в електричних полях, вже відмітили: він виграв конкурс фотографії Наукової ради з інженерних та фізичних наук цього року.

“Сама ідея можливості побачити одинокий атом неозброєним оком вразила мене, ніби чудовий прямий внутрішній міст між крихітним квантовим світом та нашою макроскопічною реальністю”.

— Девід Надлінгер.
Щоб “підвісити” атом, використали два металеві електроди, котрі розмістили на відстані 2 мм. Електроди утримували атом стронцію майже нерухомим у сильному електричному полі. Для освітлення атома було використано синьо-фіолетовий лазер. Як розповідає Девід Надлінгер:

“Коли я однієї тихої неділі рушив в лабораторію з камерою та триногами, я був винагороджений цим конкретним фото маленької блакитної цятки”.
Однак це не була випадковість. Перед цим молодий дослідник провів розрахунки, котрі підтвердили його теорію. Загалом, атоми стронцію відносно “великі”: вони мають радіус приблизно 215 мільярдних частинок міліметра. Побачити цих “велетнів” вдалося завдяки тому, що атом поглинав та повторно випускав яскраве світло лазера.

Атоми стронцію можуть не лише дивувати наше око, проте й слугувати надзвичайно точними годинниками, датчиками та будівельними блоками для майбутніх квантових комп’ютерів.

При использовании материалов сайта гиперссылка на pavlonews.info обязательна

No comments yet.

Имя (required)
E-mail (required - never shown publicly)
URI
Your Comment (уменьшить размер | увеличить размер) Вы можете использовать теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> в своих комментариях.