Loading...

Новий імплантат лікує зламані кінцівки, трансформуючись у справжню кістку

29 декабря 2017

 

Сильні переломи, як правило, лікуються за допомогою металевих пластин, гвинтів та ін. В рамках нового підходу лікарі використовують надруковані на 3D-принтері керамічні вставки, які поступово зникають та заміщаються кістковою тканиною.

У разі перелому головні друзі медиків – це різноманітні шпиці та гвинти, які утримують кістку у правильному положенні під час її зростання. Цей процес тривалий, складний та досить болючий. Проте, одне сучасне технологічне диво може назавжди припинити страждання людства.

Гала Зрейкат з Сіднейського університету (Австралія) та її колеги використали імплантат, надрукований на 3D-принтері, для успішного лікування зламаних кісток лап у піддослідних кроликів. Невдовзі вони опублікують дослідження, де розповідатимуть про успіх тестування на ногах овець. Поки що найбільше вчених надихає той факт, що їм вдалося досягнути позитивного результату під час кожного з восьми тестів.

За даними австралійців, вівці знову могли ходити відразу після операції зі встановлення імплантату. Однак, через чотири тижні після імплантації вони ще потребували гіпсові накладки для покращення стабілізації рухів у процесі зростання кістки. Через три місяці після імплантації дослідники відзначили цілковите одужання у 25% переломів, а через рік цей показник уже складав 88%. До того ж, поки кістка зросталася, складові імплантату поступово розчинялися в організмі. Він складається з силікату кальцію, мінерального ганіту та невеликої кількості стронцію й цинку. Всі ці елементи входять до складу кісткової тканини людини. Пориста структура дає можливість справжній кістці та кров’яним судинам рости крізь нього. А це – ідеальні умови для відновлення після перелому. Імплантат дозволяє кістці відновити структуру, буквально створюючи природну кісткову тканину на місці тріщин.

Ще однією перевагою цього методу може стати дружнє ставлення організму людини до вживленого в її організм помічника. Дуже часто металічні вставки не сприймаються людським тілом, що значно ускладнює лікування. Вівці таких проблем не мали.

Одним з недоліків імплантатів може виявитися їхня твердість. Однак для багатьох людей використання такого методу може зменшити біль, характерний для більш традиційних шпиць, та прискорити процес одужання.

При использовании материалов сайта гиперссылка на pavlonews.info обязательна

No comments yet.

Имя (required)
E-mail (required - never shown publicly)
URI
Your Comment (уменьшить размер | увеличить размер) Вы можете использовать теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> в своих комментариях.

Архив

Ноябрь 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Окт    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Последние статьи

Последние комментарии