Loading...

Чи можуть від сиру наснитися кошмари?

25 декабря 2017

Звідки походить цей міф і чи є в ньому частка правди?
Ебенезер Скрудж із «Різдвяної пісні» Дікенса в своїх нічних кошмарах звинувачував сир. Хоча в героя повісті зрештою все налагодилося, думка, що сир може впливати на сни, є дотепер доволі поширеною.
Але чи має вона бодай якесь наукове підґрунтя?
Кілька років тому з’явилися дані дослідження, в якому стверджувалося, що різні види британських сирів можуть викликати сновидіння, приємні або не дуже. Проте жоден із добровільних учасників експерименту кошмари не згадував.
Прихильники стілтона (різновид блакитного сиру з цвіллю) бачили дивні сни, фанатам червоного лестера снилося минуле, а ті, хто на ніч скуштував ланкаширського сиру, навпаки, бачили уві сні майбутнє.
А якщо ви хочете зустрітися уві сні зі знаменитістю, з’їжте на вечерю шматочок чедера, твердили автори.
Чому Далі та інших митців надихав сир
Варто, однак, зауважити, що це дослідження проводила організація з промовистою назвою British Cheese Board, яка веде просвітницьку та рекламну діяльність в галузі споживання сиру.
Дослідження, звичайно, було геніальним маркетинговим ходом, але наукової об’єктивності йому бракувало. В ході експерименту, приміром, не було контрольної групи, яка могла би показати, чи бачили сни ті, хто сиру на ніч не їв.
Може, справа в переїданні?
Цікаво, однак, а чи є взагалі в сирі щось, що може спричинити кошмари? Споживання важких жирних страв на ніч може призвести до порушень травлення, що своєю чергою вплине на сон.
Під час тривожного сну ми частіше бачимо кошмари — чи, радше, пам’ятаємо їх, бо частіше прокидаємося.
Можна припустити, що сир справді викликає погані сни, адже багато хто споживає цей продукт на вечерю. Хоча цілком можливо, що справа не в сирі як такому, а в переїданні, яке спричиняє нетравлення.

очевидь, ідея, що сир може впливати на розум, походить від цілком реального, але дуже рідкісного явища, відомого як «сирна реакція».
Антидепресанти старого покоління раніше містили інгібітори моноаміноксидази В, які зменшують розпад хімічних речовин, зокрема серотоніну.
Ці препарати можуть бути досить ефективними в лікуванні депресії, але вони мають один незвичайний і дуже серйозний побічний ефект. А саме — перешкоджають розщепленню тираміну — речовини, яка міститься в сирі.
Якщо тирамін накопичується в організмі, він може підвищити артеріальний тиск до рівня, достатнього для серцевого нападу чи інсульту.

При использовании материалов сайта гиперссылка на pavlonews.info обязательна

No comments yet.

Имя (required)
E-mail (required - never shown publicly)
URI
Your Comment (уменьшить размер | увеличить размер) Вы можете использовать теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> в своих комментариях.