Loading...

Науковці здійснили прорив у створенні штучного життя

21 декабря 2017

Основа життя на Землі — ДНК (це молекула дезоксирибонуклеїнової кислоти). Вона створена з різних комбінацій аденіну (А), цитозину (C), гуаніну (G) та тиміну (T). Залежно від їх поєднань на Землі виникають різні форми й типи життя. А що, як до цього генетичного алфавіту можна було б додати більше літер?

Ще в 2014 році хімік та біолог Флойд Ромсберг з колегами зробили це. Вони розширили звичну генетичну абетку й додали до неї літери X та Y. Останні були включені в штам бактерій E.coli. Однак, вчені не були б вченими, якби спинялися на досягнутому. В останньому дослідженні Ромсберг з колегами продемонстрували, що цей новий, частково штучний штам обробляє інструкції зі своїх нових додаткових нуклеотидів X та Y та на їх основі виробляє зовсім нові білки. Як зазначив сам Ромсберг:

“Це перший випадок, коли клітина переводила білок, використовуючи щось інакше крім G, C, A, чи T. Це перша зміна у житті, зроблена будь-коли”.
Однак, не лякайтеся можливої появи “наукових монстрів” та мутантів на вулицях міст! Науковці запевняють, що основи нуклеотидів X та Y не можуть зв’язуватися з природними основами ДНК. Тож ці напівсинтетичні організми не зможуть існувати за межами стін лабораторії. Однак, у майбутнє слід дивитися з обережністю: знання про молекулярні основи життя надає достатньо фактів для усвідомлення потенціалу нових, штучних організмів.

“… ми повинні бути занепокоєні можливістю появи нових організмів для руйнування чинних екосистем”.

— професор Університету Ватерлоо Брайан Інгалс.
Дослідження Ромсберга розроблено таким чином, щоб попередити можливу “втечу” нових мікроорганізмів та їх контакт з наявними формами життя. Молекулярні механізми цих штучних створінь значно відрізняються від відомої нам біохімії та є більш передбачуваними. Результати досліджень Ромсберга дають нам ніби “флешку”, котра зможе зберігати та отримувати більшу кількість інформації. Як ми використаємо це — зовсім інше питання. Найкраще застосування — розробка нових лікарських засобів. Як зазначив сам Ромсберг, багато білків, котрі використовуються при медикаментозному лікуванні, швидко “вимиваються” з нашого організму. Створення ж нових білків, які міститимуть молекули жиру, могло б цьому завадити.

Крім цього, нові білки могли б бути використані для покращення наших власних клітин. У свою чергу, це стало б поштовхом до нового стрибка в еволюції. В усякому разі, науковці тільки “розганяються” й припиняти досліджень в цій сфері не планують.

При использовании материалов сайта гиперссылка на pavlonews.info обязательна

No comments yet.

Имя (required)
E-mail (required - never shown publicly)
URI
Your Comment (уменьшить размер | увеличить размер) Вы можете использовать теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> в своих комментариях.

Архив

Ноябрь 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Окт    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Последние статьи

Последние комментарии