Loading...

Дослідники припускають, що людство досягло межі свого фізичного розвитку

21 декабря 2017

Нещодавно опублікований в “Frontiers in Physiology” масштабний огляд розвитку людства за останні 120 років продемонстрував, що цей процес для нас не безкінечний. Ми маємо біологічні обмеження, яких, скоріше за все, вже досягли. Однак, це не найсумніше. Антропогенний вплив на навколишнє середовище значно наближує цю межу.

У досліджені взяли участь науковці з усієї Франції. Вони вивчили тенденції, що витікали з історичних записів, в тому числі й такі, що описували максимальні біологічні показники людської ваги, віку та фізичних можливостей. Вчені помітили сумну на сьогодні тенденцію. Як зазначив професор Жан-Франсуа Туссен з Університету Париж-Декарт:

“Ці показники більше не зростають, не зважаючи на подальший харчовий, медичний та науковий прогрес”.
Що ж нам очікувати? Науковці розповідають, що замість постійного покращення ми побачимо зміщення показників серед населення, яке досягло зафіксованих раніше максимальних меж. Доказом та прикладом цього стануть свідчення спортивних записів. Проте є факт, який ми спостерігаємо вже сьогодні: хоча все більше людей досягають максимальної межі в показниках біологічних маркерів, вони не перетинають її.

Додатковою проблемою цього століття стане вплив антропогенної діяльності на навколишнє середовище. Біологічні та екологічні чинники є важливими факторами впливу на розвиток людини. Ми шкодимо самі собі. Вже зараз можна спостерігати зниження людських можливостей. Цей процес свідчить, що екологічні зміни вже є фактором, що стримує наш фізичний розвиток.

Безумовно, дослідники сподіваються, що результати їх досліджень якось вплинуть на політиків, світових лідерів, котрі зосередяться на підвищенні якості життя. Наприклад, в деяких африканських країнах через постійне недоїдання дітей навіть зменшився середній зріст дорослого населення.

Хай там як, екологічні проблеми вимагатимуть збільшення інвестицій у підтримку нашої біологічної межі.

При использовании материалов сайта гиперссылка на pavlonews.info обязательна

No comments yet.

Имя (required)
E-mail (required - never shown publicly)
URI
Your Comment (уменьшить размер | увеличить размер) Вы можете использовать теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> в своих комментариях.