Loading...

Intel презентувала новий чіп Myriad X для побудови “розумних” камер

19 декабря 2017

Нещодавно компанія Intel представила новий чіп Myriad X. Редизайн мікросхем даної версії чіпу з вбудованим “глибоким навчанням” дасть можливість використовувати його в звичайних комп’ютерах. Проте, компанія орієнтована перш за все на безпілотники, VR-гарнітуру, smart-камери й т.п.

Випуск новинки був приурочений до річниці придбання Intel компанії Movidius. Myriad X має стати такою собі “просунутою” версією Myriad 2.

Унікальність та сенсаційність нової моделі пояснюється дуже просто — це перший модуль обробки зображень, котрий має власну мережу глибокого нейронного навчання.

Вона дозволяє йому не просто розпізнавати об’єкти на фото або відео, але й визначати їх особливості (наприклад, стать, вік та інші особливості у людей). Нові можливості глибокого навчання були досягнуті завдяки використанню Neural Compute Engine — апаратного блоку, який відповідає за роботу нейронної мережі.

Загальна виробнича потужність Myriad X сягає 4 трильйони операцій в секунду (для порівняння показники того ж Myriad 2 — лише 1-1,5 трильйонів на секунду). Серед переваг Myriad — здатність працювати одночасно з 8-ма HD камерами завдяки 16 лініям MIPI з сумарною пропускною здатністю 700 млн. пікселів в секунду. А для того, щоб швидко та якісно обробляти відео та звук, модуль має 20 прискорювачів обробки даних. Наявність 2,5 Мб однорідної внутрішньокристальної пам’яті дозволяє забезпечити пропускну здатність до 750 гігабайтів за секунду. А це ж іще не були згадані 16 128-векторних процесорів з архітектурою VLIW, котрі дозволяють виконувати паралельно кілька операцій.

Всі ці переваги нової моделі не означають, що Myriad 2 зникне з ужитку. Навпаки. Хоча Intel завбачливо мовчить про цінову політику, зрозуміло, що новинка буде набагато дорожчою за свого попередника. Тож Myriad 2, скоріше за все, ще довго використовуватиметься при конструюванні пристроїв.

При использовании материалов сайта гиперссылка на pavlonews.info обязательна

No comments yet.

Имя (required)
E-mail (required - never shown publicly)
URI
Your Comment (уменьшить размер | увеличить размер) Вы можете использовать теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> в своих комментариях.