Loading...

Британія і ЄС завершили перший етап переговорів про «брекзит»

17 декабря 2017

Тереза Мей може зітхнути з полегшенням.
Після шести місяців напружених переговорів Європейська рада офіційно оголосила про завершення першої фази «брекзиту» і перехід до етапу узгодження майбутніх торговельних відносин між Британією і ЄС.
І Євросоюз, і Великої Британії на цих переговорах продемонстрували, що хочуть і готові укласти угоду, і що діють відкрито і чесно, сказав президент Європейської Ради Дональд Туск.
У якийсь момент здавалося, що розбрат в уряді Терези Мей і складність обговорюваних питань можуть цьому перешкодити.
Огляд преси: «День бабака» у Москві
ЄС і Британія досягли прориву у переговорах про брекзит
Однак рішення про перехід до другої фази переговорів щодо «брекзиту», ухвалене у Брюсселі лідерами країн Євросоюзу, свідчить про те, що початкові труднощі вдалося подолати.
На другому етапі мають бути обговорені майбутнє відносин між Лондоном і ЄС після того, як Британія покине цю організацію. Це включає обмежений за тривалістю перехідний період і питання торговельних відносин.
Втім, британський прем’єр-міністр Тереза Мей назвала рішення про перехід до другої фази переговорів з ЄС важливим кроком на шляху до плавного і впорядкованого брекзиту.
А президент Франції Еммануель Макрон заявив, що, зробивши крок вперед, Євросоюз зміцнив свою єдність, захистив спільний ринок і забезпечив «виконання власних правил».
Тепер переговори зосередяться на довгострокових відносинах між Євросоюзом і Великобританією. Вони відновляться вже в січні, і в першу чергу їх учасникам належить обговорити умови дворічного перехідного періоду після того, як у березні 2019 року Британія покине ЄС.
Євросоюз уже опублікував документ, що визначає рамки другої фази переговорів, згідно з яким обговорення майбутнього економічного співробітництва між Британією і Євросоюзом почнеться не раніше березня наступного року.
Однак окремі члени ЄС можуть почати індивідуальні переговори з Лондоном уже зараз, що не може не радувати Даунінг-стріт.
Цей документ також підтверджує, що Британія залишатиметься під юрисдикцією Європейського суду і зобов’язана забезпечувати свободу пересування громадянам ЄС упродовж усього перехідного періоду.
При цьому угоди щодо кордону з Ірландією, так званий «білль про розлучення» і права громадян ЄС і Британії, під якими минулої п’ятниці підписалася Тереза Мей, повинні «дотримуватися повною мірою і найближчим часом трансформуватися у відповідне законодавство».
«Оскільки Великобританія на час перехідного періоду залишається в митному союзі і спільному ринку, їй необхідно буде дотримуватися торгової політики ЄС», — мовиться в цьому документі.

При использовании материалов сайта гиперссылка на pavlonews.info обязательна

No comments yet.

Имя (required)
E-mail (required - never shown publicly)
URI
Your Comment (уменьшить размер | увеличить размер) Вы можете использовать теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> в своих комментариях.