Loading...

Дослідження: у Європі 10 відсотків найбагатших отримують 37 відсотків нацдоходів

16 декабря 2017

Середній клас відчутно скоротився по всьому світу, нерівність зростає, попереджають економісти. Найбільша прірва між багати та бідними — на Близькому Сході, найменша — в Європі.
Прірва між багатими та бідними зростає — економісти
Прірва між багатими та бідними у світі зростає
За останні десятиріччя нерівність доходів зростала майже в усіх країнах, проте різними темпами. Про це йдеться в оприлюдненому в четвер, 14 грудня, дослідженні «Лабораторії нерівності у світі» , яке ґрунтується на економічній статистиці та опитуваннях з усього світу. Авторський колектив експертів закликає вести суспільно-політичну дискусію з цього приводу та протидіяти економічній нерівності.
За даними звіту, за минулі 35 років доходи одного відсотка найбагатших людей на планеті зросли вдвічі більше, аніж статки 50 відсотків людей на протилежному кінці майнового розподілу. Дослідники звертають увагу на значні розходження в різних частинах світу.

Вісім найбагатших людей світу мають більше грошей, ніж половина населення Землі

У Німеччині кожна п’ята дитина живе в бідності — дослідження
Доповідь Oxfam: Соціальна прірва між багатими та бідними поглиблюється
У 2016 році, каже документ, у Європі 10 відсотків осіб з найбільшими прибутками отримували 37 відсотків національних доходів. У Китаї економічна еліта отримує 41 відсоток нацдоходу, у Росії — 46, у Канаді та США — 47, на Близькому Сході — 61 відсоток.

Середній клас тим часом скорочується.
Особливу увагу експерти звертають на стрімке розходження показників ЄС та США, у яких відносний рівень нерівності був однаковим у 1980 році. У Сполучених Штатах Америки, вважають економісти, до зростання розшарування суспільства доклалася «значна освітня нерівність», а також менша прогресивність податкової системи, тобто незначне підвищення ставки податків для тих, хто багато заробляє. У ЄС, відзначає звіт, політика зарплат та освіти більше сприяють групам із низькими та середніми

При использовании материалов сайта гиперссылка на pavlonews.info обязательна

No comments yet.

Имя (required)
E-mail (required - never shown publicly)
URI
Your Comment (уменьшить размер | увеличить размер) Вы можете использовать теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> в своих комментариях.