Loading...

Ще один великий палець зробить вашу руку більш функціональною

11 декабря 2017

Ще один великий палець зробить вашу руку більш функціональною.

Дані Клод, аспірантка Королівського коледжу мистецтв у Лондоні, створила те, що вона називає «ще одним великим пальцем» – протез, який виконує функцію великого пальця на протилежній стороні руки.

Система є дуже простою. Протез складається з браслету, який тримає серводвигун, тоненьких мотузків, які під’єднані до пальця і контролюють рух, власне пальця та сенсорів, що знаходяться у взутті користувача. Людині необхідно просто додати тиску на сенсори, щоб активувати палець. Сигнали надсилаються від сенсорів до браслету через Bluetooth. Палець було виготовлено на 3D-принтері, який дозволяє пристосовувати його до розмірів руки користувача. Основним матеріалом Клод обрала спеціальний вид пластику, який називається Ninjaflex.

Чоловік намагається підняти фрукт за допомогою руки з додатковим великим пальцем, управляючи протезом за допомогою сенсорів, прикріплених до взуття.
Чоловік намагається підняти фрукт за допомогою руки з додатковим великим пальцем, управляючи протезом за допомогою сенсорів, прикріплених до взуття.
Реакції людей під час випробування протезу були вражаюче позитивними. Вони всі зібрані в одному відео, яким Клод хотіла продемонструвати різні можливості використання протезу. Учасники експерименту посміхалися так, ніби вони отримали те, чого їм все життя не вистачало. Як зазначає винахідниця, люди адаптувалися до протезу достатньо швидко: використовували його, щоб тримати гральні карти, яйця, готуючи обід, або додаючи нових акордів під час гри на гітарі.

Клод розповіла представникам преси, що створюючи палець вона хотіла розширити межі поняття протез, яке означає й додавання чогось нового, а не тільки відновлення чогось втраченого. Це не просто шостий палець вашої руки, це її додаткова функціональність, яку люди відкривали для себе в процесі пристосування до приладу. Не важко уявити вдосконалення, що чекають на нього – додаткова чутливість сенсорів та розміщення їх в різних локаціях. Можливо, ще один великий палець стане новим мейнстрімом – винаходом, що змінить правила гри в індустрії протезування.

При использовании материалов сайта гиперссылка на pavlonews.info обязательна

No comments yet.

Имя (required)
E-mail (required - never shown publicly)
URI
Your Comment (уменьшить размер | увеличить размер) Вы можете использовать теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> в своих комментариях.