Loading...

Intel представила надпровідний чіп для квантового комп’ютера

6 декабря 2017

Зовсім недавно ми вже писали, що квантова ера наступить значно швидше, ніж нам здається. Очевидно, новий чіп Intel – це ще один тому доказ. Для його виготовлення було використано надсучасні матеріали та способи виробництва, з якими працював нідерландський партнер Intel – QuTech.

Під час попередніх досліджень спеціалісти Intel виявили, що кубіти (складові частинки квантової системи) дуже тендітні та крихкі: будь-який шум або ненавмисне спостереження за ними можуть призвести до втрати даних. Вони можуть працювати тільки на екстремально низьких температурах (в 250 разів нижчих, ніж у глибокому Космосі). Таке незвичне робоче середовище робить важливим правильне пакування кубітів для їх роботи та функціонування.

Дослідницькі групи компанії в Орегоні та Аризоні знайшли спосіб виготовити чіпи на 17 кубітів з архітектурою, яка робить їх витривалішими на вищих температурах та зменшує радіочастотну інтерференцію між кубітами. Чіп може відправляти та отримувати від 10 до 100 разів більше сигналів, ніж будь-який інший у звичайному комп’ютері. Також він має ергономічний дизайн, що дозволяє використовувати його для більших інтегрованих квантових схем. Майте на увазі, що їхні розміри значно перевершують параметри типових кремнієвих чіпів.

“Наше квантове дослідження вже на етапі, де QuTech симулює робочі навантаження квантового алгоритму, а Intel виготовляє нові тестові чіпи з кубітами на регулярній основі на наших провідних виробничих потужностях”.

– Доктор Майкл Майбері, Лабораторія Intel.
Квантові комп’ютери змінять світ. Вони матимуть можливості, які навіть не снилася їхнім звичайним побратимам. Так, квантові комп’ютери зможуть симулювати природні явища, щоб проводити складні дослідження для хімії та молекулярного моделювання. Їхні можливості необмежені, доки ми не зможемо протестувати все, на що вони здатні. Саме тому дослідження кубітів для створення процесорів є настільки актуальним – усім нам варто усвідомити, що чергова інформаційна революція ось-ось настане.

При использовании материалов сайта гиперссылка на pavlonews.info обязательна

No comments yet.

Имя (required)
E-mail (required - never shown publicly)
URI
Your Comment (уменьшить размер | увеличить размер) Вы можете использовать теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> в своих комментариях.