Loading...

Брюссель і Лондон знову не домовилися щодо Brexit і зірвали черговий дедлайн

5 декабря 2017

Сторонам вдалось досягти прогресу, проте остаточної згоди немає, повідомив Жан-Клод Юнкер. За словами Терези Мей, досі лишаються кілька питань, які вимагають подальших переговорів.
Тереза Мей та Жан-Клод Юнкер не змогли дійти остаточної згоди щодо Brexit
Тереза Мей та Жан-Клод Юнкер не змогли дійти остаточної згоди щодо Brexit
Європейському Союзу та Великобританії не вдалось досягнути прориву у переговорах щодо виходу королівства зі складу ЄС. Про це заявив голова Європейської Комісії (ЄК) Жан-Клод Юнкер за підсумками переговорів із британською прем’єр-міністеркою Терезою Мей, які відбулись у понеділок, 4 грудня, в Брюсселі.
«Попри наші наполегливі зусилля та значний прогрес, який ми та наші команди здійснили протягом останніх кількох днів щодо питань, які залишалися, сьогодні не було можливо досягнути остаточної угоди», — заявив Юнкер на спільному брифінгу з Мей. Він висловив сподівання, що цього тижня сторони зможуть просунутись уперед під час переговорів, що дозволить лідерам 27-ми держав-членів ЄС під час саміту наступного тижня затвердити перехід до наступної стадії переговорів з Лондоном, зокрема, і щодо майбутньої співпраці у сфері торгівлі, інформує dpa.
DW.COM

Брюссель відвів Лондону ще 10 днів для «прогресу» у Brexit-переговорах
Досягнути прогресу у переговорах до грудневого саміту ЄС можливо, але це є «викликом», вважає Дональд Туск. Тереза Мей бачить прогрес у переговорах за всіма напрямками. (24.11.2017)
ЄС висунув Лондону ультиматум для переходу до другої фази переговорів про Brexit
Туск поставив подальші переговори щодо Brexit у залежність від позиції Ірландії
«Не є провалом»
Юнкер назвав Терезу Мей «жорстким і непростим переговорником, який захищає позицію Великобританії зі всією енергією, яку, як ми знаємо, вона має». При цьому він зауважив, що відсутність остаточної згоди між Брюсселем та Лондоном за підсумками переговорів у понеділок «не є провалом».
У свою чергу, Тереза Мей назвала переговори у понеділок «конструктивними» та повідомила, що у сторін залишаються розбіжності у поглядах на кілька питань, «що вимагає подальших переговорів та консультацій». «Ми знову зберемося до кінця цього тижня, і я також впевнена, що ми завершимо це питання успішно», — зазначила Мей.
Спірні питання, дедлайни та ультиматуми
24 листопада президент Європейської Ради Дональд Туск заявив, що ЄС очікує від Великобританії «прогресу» у переговорах щодо Brexit протягом наступних 10 днів. Перед цим, 10 листопада, глава делегації ЄС на переговорах з Лондоном Мішель Барньє заявив, що протягом наступних двох тижнів британський уряд має оголосити свою позицію щодо врегулювання усіх основних пунктів переговорів про Brexit. Формальне рішення про перехід до завершальної фази переговорів має бути ухвалено на саміті ЄС 14-15 грудня в Брюсселі. Якщо Великобританія не надасть пояснень за трьома основними пунктами в установлений ЄС двотижневий термін, початок другої фази переговорів перенесуть на лютий або березень 2018 року, наголосив тоді Барньє.
Як відомо, найбільш спірними питаннями у переговорах між ЄС та Великобританією є фінансові зобов’язання королівства перед ЄС, забезпечення після Brexit прав громадян ЄС, що живуть у Великобританії, та здійснення контролю на кордоні між Ірландією, що є членом ЄС, та Північною Ірландією, що входить до складу Сполученого Королівства.
Раніше у понеділок ЗМІ повідомляли, що під час переговорів сторонам вдалося досягти компромісу у питанні контролю на кордоні між Ірландією та Північною Ірландією. Проте згодом ірландський прем’єр Лео Варадкар заявив, що «здивований і розчарований» тим, що уряд Великобританії змінив свою думку та не зміг «підписати те, що було погоджено раніше сьогодні».

При использовании материалов сайта гиперссылка на pavlonews.info обязательна

No comments yet.

Имя (required)
E-mail (required - never shown publicly)
URI
Your Comment (уменьшить размер | увеличить размер) Вы можете использовать теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> в своих комментариях.