Loading...

Залежність від смартфона змінює хімію мозку

3 декабря 2017

Як важко в сучасному світі хоча б день провести без смартфона чи Інтернету! Однак будьте обережні й давайте собі хоча б короткий перепочинок, адже дослідження вчених виявили негативний вплив цих девайсів на наш мозок.

Нещодавно на зустрічі Радіологічного товариства Північної Америки були представлені результати дослідження, які показали, що залежні від смартфонів люди демонструють дисбаланс хімії свого головного мозку. Чи варто говорити, наскільки це актуальна тема? Результати статистичних досліджень в тих же США продемонстрували, що близько 47% людей не здатні жити без своїх смартфонів. В Україні подібних опитувань не проводили, однак результати їх скоріш за все були б схожими.

Дослідження, про яке йде мова, було проведено в Сеульському Університеті професором Хьон Сук Сео зі своєю командою. Вчені використали магнітно-резонансну спектроскопію (МРС), щоб вивчити хімічний склад мозку у підлітків, котрим діагностували залежність від смартфона або Інтернету. В якості досліджуваних виступили 9 хлопців та 10 дівчат віком близько 15,5 років. Їх результати зіставити з результатами здорових дітей того ж віку. Крім вивчення хімії головного мозку, підлітки пройшли ряд психологічних тестів. З їх допомогою було виявлено: залежні від смартфонів та Інтернету люди мають більшу схильність до депресії, підвищений рівень тривожності, безсоння, імпульсивну поведінку.

З допомогою МРС вчені виміряли рівень гамма-аміномасляної кислоти (GABA) та глутамат-глутаміна (Glx). Ці речовини впливають на рівень збудливості нейронів. Наприклад, занадто велика кількість GABA має ряд побічних ефектів (включно з тривожністю та сонливістю). Результат тестів визначив, що у залежних підлітків рівень GABA та Glx значно вище, ніж у їх однолітків без залежності.

Доктор Сео вважає (і це найгірше), що такий дисбаланс може мати зв’язок із втратою здатності когнітивної та емоційної нейронної мережі людини обробляти набутий досвід. На щастя, поведінково-когнітивна терапія, призначена підліткам, мала позитивний ефект. Результати контрольних тестів продемонстрували зниження рівнів GABA та Glx (в окремих випадках навіть до нормального рівня).

Результати проведеного дослідження дали змогу краще зрозуміти патології та відхилення в поведінці, що виникають в результаті залежності від смартфонів чи Інтернету, та виробити більш ефективні засоби її лікування.

При использовании материалов сайта гиперссылка на pavlonews.info обязательна

No comments yet.

Имя (required)
E-mail (required - never shown publicly)
URI
Your Comment (уменьшить размер | увеличить размер) Вы можете использовать теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> в своих комментариях.