Loading...

Бути чи не бути першому поселенню на Місяці?

2 декабря 2017

Цього тижня на Європейському планетарному конгресі в Ризі експерти пояснили, як людство може закріпитися на Місяці, розширити свою “колонію” та для чого це нам потрібно.

Після закінчення холодної війни та падіння залізної завіси МКС стали таким собі способом колишніх опонентів “потиснути один одному руки”. Однак вони мала не лише політичне значення: це дозволило вивести космічну експансію на новий рівень та принести загальну користь людству в цілому. Однак часи змінюються, МКС відходять на другий план. Ідея колонізації інших планет перестає бути просто ідеєю, а в повітрі починає пахнути черговими перегонами (пригадаймо лише заяву Японії цього року).

Однак ці політичні піар-жести в багатьох випадках виявляються легким блефом, адже державні космічні агенції отримують зменшене фінансування. Про спільні дії кількох політичних акторів годі й говорити. Як заявляють експерти, наразі немає політичного лідера, котрий консолідував би інших навколо ідеї космічної експансії людства. Проте вони додають, що вихід є. Це співробітництво державних космічних агенцій з приватними компаніями.

Інвесторів колонізація Місяця може привабити саме економічним, а не науковим потенціалом. Місяць має ряд важливих для нас корисних копалин. По-перше, це базальт. Він може бути використаний як матеріал для 3D-друку супутників. Також на Місяці міститься гелій-3. Це дуже рідкий ізотоп на нашій планеті, але поширений на супутнику. Гелій-3 може бути використаний для виробництва чистішої та безпечнішої енергії на Землі. Проте головна мета — лід на полюсах Місяця. Він може бути розкладений на кисень та оксиген. Ці два гази вибухають при зіткненні та можуть бути використані для виробництва ракетного палива.

Однак чи буде рентабельною доставка всіх цих корисних копалин на Землю? На це вчені зазначають, що запуск ракети з Місяця через дуже низьку гравітацію буде в 40 разів дешевший, ніж із Землі.

У перспективі перше поселення на Місяці може виникнути подібно деяким містам на початку розвитку залізничного транспорту — тобто довкола станцій прибуття. З наявним рівнем розвитку технологій це поселення може бути започатковане вже до 2030 року й складатися з 10 поселенців. До 2040 ця кількість може зрости до 100. Фізик Крістіан Хайнеке, яка рік прожила в штучному середовищі Марсу на Гаваях, зазначає, що Місяць не може стати способом втекти від катаклізмів Землі. Це дуже складне життя, й воно підходить не для всіх. Адже поселенці повинні будуть перебувати або в штучному середовищі, або у скафандрі. На Місяці немає рослинного чи тваринного світу, лише камінь та реголіт. Небо над Місяцем відмінне від неба над Землею. Проте головні складнощі — психологічні. Адже людина не зможе втекти від своїх сусідів, якщо вони їй набриднуть.

При использовании материалов сайта гиперссылка на pavlonews.info обязательна

No comments yet.

Имя (required)
E-mail (required - never shown publicly)
URI
Your Comment (уменьшить размер | увеличить размер) Вы можете использовать теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> в своих комментариях.