Loading...

Вчені з’ясували, що собаки розумніші за котів — огляд ЗМІ

2 декабря 2017

Вчені нарешті знайшли відповідь на одвічне питання — хто розумніший, коти чи собаки, повідомляє газета Daily Telegraph. Схоже, що таки собаки.
За інформацією видання, вперше дослідники взялися вивчати не лише розмір мозку тварин, але і кількість нейронів в його корі, так звані «маленькі сірі клітини», що «відповідають» за мислення, планування та складну поведінку.
Результати досліджень показали, що кішки мають вдвічі менше таких нейронів. У собак їх приблизно 530 мільйонів, у котів — всього 250. Для порівняння — у людини їх близько 16 мільярдів.
На переконання Сузани Херкулано- Хозель, доцента кафедри психології та біологічних наук Університету Вандербільта в США, «у собак є біологічна здатність вдаватися до набагато складніших та гнучкіших кроків у житті, ніж в котів».
коти собакиКопирайт изображенияGETTY IMAGES
Daily Telegraph розповідає, що вчені також проаналізували мозок різних тварин — від щурів і єнотів до левів та бурих ведмедів. Вони виявили, що тварини з більшим мозком часом мають менше нейронів.
Цікаво, що собака породи ретривер має більше нейронів, аніж гієна, лев чи бурий ведмідь. До речі, ведмідь має стільки ж нейронів, скільки й кіт, хоча його мозок в 10 разів більше за мозок кота.
«Тобто можна припустити, що коти такі ж розумні, як ведмеді, але не настільки, як собаки», — підсумовує Daily Telegraph.

При использовании материалов сайта гиперссылка на pavlonews.info обязательна

No comments yet.

Имя (required)
E-mail (required - never shown publicly)
URI
Your Comment (уменьшить размер | увеличить размер) Вы можете использовать теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> в своих комментариях.