Loading...

Як у британського міністра було дві коханки-шпигунки

1 декабря 2017

Британський військовий міністр початку 1960-х років Джон Проф’юмо відомий своїм романом із жінкою, в якій підозрювали радянську шпигунку. Але розсекречені архіви британської контррозвідки МІ-5 свідчать, що у нього була ще одна коханка, й вона шпигувала на користь нацистської Німеччини.
Згідно з документами МІ-5, у 1930-х роках, коли Проф’юмо навчався в Оксфорді, у нього були стосунки з німецькою моделлю Гізелою Уайнгард (в дівоцтві Кляйн), яка згодом переїхала до Парижа і стала там німецькою шпигункою.
Пан Проф’юмо продовжував писав їй листи, коли його обрали до парламенту.
Він відомий завдяки відставці з поста військового міністра у 1963 році — через «любовні зв’язки» з моделлю Крістін Кілер. Як з’ясувалося, вона була ще коханкою помічника військово-морського аташе при радянському посольстві в Лондоні Євгена Іванова.
Яку інформацію вона могла передавати радянському дипломатові, як взагалі вона це робила — досі невідомо.
Те, що у міністра від Консервативної партії була коханка, а контррозвідка підозрювала її у шпигунстві, змусило пана Проф’юмо піти у відставку.

При использовании материалов сайта гиперссылка на pavlonews.info обязательна

No comments yet.

Имя (required)
E-mail (required - never shown publicly)
URI
Your Comment (уменьшить размер | увеличить размер) Вы можете использовать теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> в своих комментариях.