Loading...

«Ямайка» чи уряд меншості: чим завершаться коаліційні переговори у Німеччині

15 ноября 2017

Минулого тижня офіційно завершився перший етап зондування перспектив створення коаліції між Християнсько-демократичним союзом (ХДС) Ангели Меркель, Християнсько-соціальним союзом (ХСС) Хорста Зеєхофера, Вільною демократичною партією (ВДП) Крістіана Лінднера та «Союзом90/Зеленими» Катрін Гьорінг-Екардт та Джема Оздеміра. За партійними кольорами цю коаліцію називають «Ямайкою».
За цей час сторони встигли небагато – на стіл поки викладені карти з основними вимогами одна до одної. Про погодження позицій поки не йшлося. Вочевидь, цей процес розпочнеться вже цього тижня, коли потенційні коаліціанти працюватимуть у профільних робочих групах, та продовжиться до 16 листопада, коли лідерка християнських демократів планує завершити зондування.

В чому складність нинішніх переговорів?
Передусім, складність є навіть суто технічною – вперше після об’єднання Німеччини за столом перемовин знаходяться не три, а чотири партії (якщо виділяти баварський ХСС як окрему політсилу).
До того ж кардинально різняться обставини, в яких перебуває кожна з них. Так, на християнських демократів Меркель тиснуть зниження результатів під час парламентських виборів, програш ініційованих ХДС дострокових перегонів у Нижній Саксонії та необхідність активніше реагувати на порядок денний розвитку ЄС. Подібні настрої панують і у «зелених», котрі коливаються між участю в уряді з ХДС/ХСС і ВДП та сумнівною можливістю нарощувати рейтинги в опозиції.
Водночас їхні колеги з Християнсько-соціального союзу, здається, вже цілком живуть земельними виборами, що мають відбутися восени наступного року. Зокрема, хитається крісло під керівником ХСС Хорстом Зеєхофером, якому закидають не лише низький рейтинг політсили на виборах, але й негнучкість в управлінні.
На противагу цьому, чи не найкраще з потенційних коаліціантів почуваються «вільні демократи». Їхня стратегічна мета останніх чотирьох років – повернення до Бундестагу – більш ніж виконана. Представник ВДП Херманн Отто Зольмс навіть відкривав інаугураційне засідання нового скликання Бундестагу 24 жовтня. Тож питання участі чи неучасті у владній коаліції для партії Крістіана Лінднера нині не є критичним.

При использовании материалов сайта гиперссылка на pavlonews.info обязательна

No comments yet.

Имя (required)
E-mail (required - never shown publicly)
URI
Your Comment (уменьшить размер | увеличить размер) Вы можете использовать теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> в своих комментариях.