Loading...

Керівник «Укроборонпрому» хоче продати недобудований ракетний крейсер «Україна»

21 сентября 2019


Про продаж крейсера говорили ще в 2017 році

Державний концерн «Укроборонпром» розглядає можливість продажу недобудованого ракетного крейсера «Україна», оскільки не бачить доцільності у добудові цього корабля, заявив генеральний директор концерну Айварас Абромавичус.

«В України немає потреби у крейсері такого масштабу, тому ми розглядатимемо можливість продажу цього крейсера», – сказав Абромавичус, якого процитувала прес-служба «Укроборонпрому».

Він додав, що Україна будуватиме нові кораблі, але меншого масштабу та у більшій кількості, виходячи із потреб Збройних сил.

В «Укроборонпромі» також заявили, що ракетний крейсер з тоннажем у 11 500 т. та довжиною 186,4 м, який розроблявся у 70-х роках XX сторіччя для знищення авіаносців у океанах, вже не здатний ефективно діяти у сучасних умовах. Він не придатний для застосування у Чорному та Азовському морях.

Наразі крейсер утримується на «Миколаївському суднобудівному заводі», і на це витрачаються великі кошти.

Також у концерні наголосили, що корабель може затонути, а це призведе до екологічної катастрофи, забруднення акваторії річки Інгул, Південний Буг та Чорного моря.

Нагадаємо, крейсер «Україна» спустили на воду в 1990 році, а в 1996 році його будівництво призупинилося. В березні 2017 року стало відомо, що крейсер планують демілітаризувати, а його запчастини – продати. В грудні 2017 року Міністерство оборони офіційно запропонувало не добудовувати ракетний крейсер «Україн

При использовании материалов сайта гиперссылка на pavlonews.info обязательна

No comments yet.

Имя (required)
E-mail (required - never shown publicly)
URI
Your Comment (уменьшить размер | увеличить размер) Вы можете использовать теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> в своих комментариях.