Loading...

У проекті «Ukrainіan Live» львів’яни повезуть у 13 міст твори маловідомих українських класиків

12 сентября 2019


Органний зал вирушить у гастролі Україною із проектом «Ukrainian Live Tour». У його межах музиканти повернуть до життя імена маловідомих західноукраїнських композиторів, яких радянська влада замовчувала або забороняла, а твори знищувала.

Проект «Ukrainian Live» Органний зал започаткував ще у травні концертом сучасних українських композиторів. Продовжили влітку виступом у селі Годовиці перед храмом XVIII століття. Тепер проект «Ukrainian Live» вирушить у турне.

Свідомо вибрали твори західноукраїнських композиторів, імена яких замовчували у радянські часи, а твори нищили. До прикладу, Василя Барвінського вислали у табори і змусили підписати документ: «Дозволяю знищити мої рукописи». Їх спалили. На засланні доля звела його ще з одним нашим композитором Борисом Кудриком.

«Борис Кудрик сидів у сусідньому таборі з Василем Барвінським в Мордовії і всі його твори, які ми нині знаємо, — це те, що привіз зі собою Барвінський після заслання. Барвінському вдалося вижити, він повернувся, а Кудрик не вижив», — розповідає художній керівник проекту Іван Остапович.

Нині твори і Кудрика, і Барвінського долучили до програми концерту. Почуємо відомого Станіслава Людкевича, а також малознаниих Василя Безкоровайного, Нестора Нижанківського, Зіновія Лиська.

«Деякі з цих творів звучали тільки один раз за життя композиторів. Це, наприклад, фортепіанна соната Зіновія Лиська. Це був активний громадський діяч і композитор у Львові, який займався педагогічною і музичною діяльністю. Він працював в абсолютно цікавій і модерновій техніці того часу і його постать була повністю забута, оскільки він емігрував», — додає Іван Остапович.

Програму виконає тріо львівських музикантів.

«Ці твори — це надзвичайна перлина української спадщини. Коли я це граю, вивчаю і виконую, у мене мурашки по шкірі бігають. Це є шедеври, які були заховані і які ми зараз віднаходимо і показуємо для всього світу, щоб всі насолоджувалися нею. Ця музика заслуговує бути в топ-чартах світової класичної музики», — вважає піаніст Дмитро Микитин.

Починають турне із концерту у Львові, в Органному залі, у неділю, 15 вересня, далі поїдуть містами Західної України, а потім і в інші регіони — від Чернігова, Дніпра до Одеси.

«Це буде такий концерт-перформанс у 13 містах із безкоштовним входом для глядачів. Ми просимо нашу публіку реєструватися для того, щоб отримати гарантоване місце в залі. Це є різні зали, в більшості міст це філармонії, подекуди це прекрасні зали музичних училищ», — каже директор проекту Тарас Демко.

Проект підтримав Український культурний фонд.

При использовании материалов сайта гиперссылка на pavlonews.info обязательна

No comments yet.

Имя (required)
E-mail (required - never shown publicly)
URI
Your Comment (уменьшить размер | увеличить размер) Вы можете использовать теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> в своих комментариях.