Loading...

Монети номіналом 1, 2 і 5 копійок перестануть приймати з 1 жовтня

11 сентября 2019


Також з 1 жовтня почнеться виведення з обігу монет номіналом 25 копійок, але ними можна буде розраховуватися

Монети номіналом 1, 2 та 5 копійок перестануть бути платіжними засобами з 1 жовтня 2019 року. Їх не прийматимуть до розрахунків банківські установи та магазини, повідомив Національний банк України.

За інформацією НБУ, монети можна буде безкоштовно обміняти на монети та банкноти інших номіналів протягом наступних трьох років: до 30 вересня 2020 року – у всіх банках, а до 30 вересня 2022 року в установах НБУ, «Ощадбанку», «ПриватБанку» та «Райффайзенбанку Аваль».

Усі заклади повинні з 18 жовтня здати залишки таких монет до банків, які передаватимуть їх Національному банку для утилізації

Крім того, з 1 жовтня розпочнеться поступове вилучення з обігу монет номіналом 25 копійок. Проте, на відміну від 1, 2 та 5 копійок, 25 копійок поки що залишаться у готівковому обігу. Ними можна буде розраховуватися. Але ті монети, що потраплятимуть у банки, не повертатимуться назад у обіг і поступово їх ставатиме менше.

Також НБУ створив інформаційний сайт, присвячений виведенню монет з обігу, на якому можна дізнатися всю інформацію на цю тему.

Нагадаємо, НБУ в березні 2018 року припинив виготовляти монети номіналом 1, 2 і 5 копійок.

Крім того, 1 липня 2018 року в Україні ввели заокруглення суми покупок: сума, що закінчується від 1 до 4 копійок, заокруглюється в бік зменшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок. А от якщо сума закінчується від 5 до 9 копійок, то вона заокруглюється в бік збільшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок.

При использовании материалов сайта гиперссылка на pavlonews.info обязательна

No comments yet.

Имя (required)
E-mail (required - never shown publicly)
URI
Your Comment (уменьшить размер | увеличить размер) Вы можете использовать теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> в своих комментариях.