Loading...

Зеленський спростив процедуру набуття громадянства України

13 августа 2019


Спрощення стосуватиметься іноземців, які захищали країну, та росіян, яких в РФ переслідують через політичні переконання

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про спрощення процедури набуття українського громадянства для іноземців й осіб без громадянства, які брали або нині беруть участь «у заходах із забезпечення національної безпеки й оборони України», та громадян Росії, що зазнали переслідувань через політичні переконання. Документ оприлюднений на сайті президента 13 серпня.

Своїм указом голова держави збільшив перелік документів, які можуть бути підставою для набуття громадянства України.

Також Зеленський доручив Кабміну розробити та внести на розгляд Верховної Ради законопроект, який має спростити набуття громадянства України росіянами під переслідуванням та іноземними військовими.

У тримісячний термін уряд має внести до парламенту проект закону про порядок надання притулку.

Крім того, Кабміну доручили забезпечити оптимізацію процесу розгляду заяв громадян Росії про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, й ухвалення в установленому порядку відповідних рішень.

Згідно з указом, уряд також має організувати і провести за участю Служби безпеки України перевірку дотримання Державною міграційною службою, Міністерством закордонних справ, дипломатичними представництвами і консульськими установами вимог законодавства у сфері громадянства під час ухвалення рішень щодо набуття громадянства України.

Нагадаємо, в липні 2019-го Офіс президента України повідомив, що Володимир Зеленський виступає з ініціативою надавати друге громадянство етнічним українцям із «дружніх країн». Тоді представники апарату президента зазначили, що голова держави доручив розробити механізм спрощеного надання українського громадянства «людям, які потерпають від порушення прав і свобод у своїх країнах».

Пропозиція Зеленського з’явилася після того, як президент Росії Владімір Путін вкотре розширив категорії громадян України, які можуть претендувати на спрощене отримання російського громадянства.

При использовании материалов сайта гиперссылка на pavlonews.info обязательна

No comments yet.

Имя (required)
E-mail (required - never shown publicly)
URI
Your Comment (уменьшить размер | увеличить размер) Вы можете использовать теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> в своих комментариях.