Loading...

Станіслава Шевчука звільнили з посади голови Конституційного суду

15 мая 2019


Голова Конституційного суду необхідний для інавгурації новообраного президента

Судді Конституційного суду на закритому засіданні у вівторок, 14 травня, проголосували за звільнення з посади глави КСУ Станіслава Шевчука.

Підставою для звільнення Шевчука з посади став висновок комісії з регламенту та етики, яка знайшла у його роботі системні і істотні порушення, інформує «Українська правда».

Рішення підтримали 12 суддів з 18.

Раніше сьогодні судді Конституційного суду висловили Шевчуку недовіру. За таке рішення проголосували більшість суддів інформує ZN.UA. Як повідомляється, вранці на засіданні Палати КС Станіслав Шевчук виступив проти розгляду висновку комісії з питань регламенту та етики щодо можливих порушень з боку голови суду. Замість цього він запропонував розглянути питання щодо конституційності закону «Про очищення влади». Цю пропозицію не підтримала більшість суддів, після чого Шевчук покинув засідання, а комісія перейшла до розгляду без його участі можливих порушень ним законодавства та суддівської етики.

Згідно з поданим висновком, комісія прийшла до висновку про наявність підстав для звільнення Станіслава Шевчука з посади судді Конституційного суду «у зв’язку з вчиненням ним істотного дисциплінарного проступку, грубим і системним нехтуванням своїми обов’язками, що є несумісним зі статусом судді Конституційного суду України і виявила його невідповідність займаній посаді».

«Допущені суддею і Головою Конституційного суду України Шевчуком С. В. порушення Конституції і законів України, а саме видання незаконних розпоряджень, політизації діяльності Конституційного суду України і його голови, ігнорування прав суддів, порушення конституційних гарантій», — говорилося в звіті.

За даними «Української правди», колеги Шевчука хотіли таким чином переконати його самостійно піти з посади.

Водночас, висловлення недовіри не передбачене законом «Про Конституційний Суд», як і право суддів звільнити свого очільника.

Зазначимо, що Станіслав Шевчук прийняв присягу судді Конституційного Суду 13 березня 2014 рок

При использовании материалов сайта гиперссылка на pavlonews.info обязательна

No comments yet.

Имя (required)
E-mail (required - never shown publicly)
URI
Your Comment (уменьшить размер | увеличить размер) Вы можете использовать теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> в своих комментариях.