Loading...

ЄС остаточно припинив випуск банкнот номіналом 500 євро

28 апреля 2019


Друкувати банкноти припинили через занепокоєння, що вони можуть сприяти злочинній діяльності

Німеччина та Австрія з 26 квітня припинили друкувати банкноти номіналом в 500 євро. Інші 17 країн Єврозони зробили це ще в січні цього року, інформує DW.

Європейський центробанк оголосив про намір припинити випуск 500-єврових банкнот у травні 2016 року, аргументуючи це тим, що саме ці банкноти найчастіше використовуються у злочинній діяльності, а саме у відмиванні грошей і у фінансуванні тероризму, насамперед з огляду на їхню високу вартість.

Австрія та Німеччина отримали право на відтермінування зупинки випуску банкнот для забезпечення плавного переходу і з логістичних причин. Саме у цих країнах обіг 500-єврових купюр найбільший.

Банкноти номіналом в 500 євро, які наразі перебувають на руках у громадян, не вилучатимуть з обігу. Ними можна користуватися та обмінювати без будь-яких обмежень.

Зазначається, що банкноти в 500 євро іноді називають «Бен Ладеном», оскільки їх можна легко та непомітно перевозити. Наприклад, мільйон євро в таких купюрах важить лише 2,2 кг та легко поміщається в сумку від ноутбука. Тим часом така ж сума в купюрах по 100 доларів, які є найвищим номіналом американської валюти, важить ушестеро більше.

При использовании материалов сайта гиперссылка на pavlonews.info обязательна

No comments yet.

Имя (required)
E-mail (required - never shown publicly)
URI
Your Comment (уменьшить размер | увеличить размер) Вы можете использовать теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> в своих комментариях.