Loading...

У Польщі засудили нападників на мирну ходу українців у Перемишлі

18 апреля 2019


Групу з 20 поляків засудили до тривалих громадських робіт за атаку на релігійну ходу 2016 року

У середу, 17 квітня, районний суд міста Перемишля оголосив вирок учасникам нападу на пам’ятну ходу українських греко-католиків та православних, який стався у червні 2016 року у цьому місті. Нападникам присудили обмеження волі у вигляді безоплатних громадських робіт терміном від шести місяців до двох років.

Як пише Gazeta Wyborcza, обвинуваченими у справі були 20 людей, здебільшого молодь віком від 20 до 30 років, проте серед них був також один 45-річний нападник. Усіх їх суддя Перемишльського суду Едита Копач визнала винними у напад на релігійну процесію та призначила покарання – тривалі громадські роботи. Найменший термін відбуття покарання – півроку – отримали ті, кого раніше не притягали до відповідальності. Водночас два роки отримали ті нападники, котрі вже мали проблеми із законом.

З-поміж 20 засуджених тільки один визнав свою провину та перепросив у постраждалих. Через це суддя пом’якшив покарання для нього і засудив до 30 годин громадських робіт упродовж шести місяців.

Під час судового розгляду нападники стверджували, що перешкоджали релігійній ході у такий спосіб протестуючи проти прапорів, котрі несли українці. Двоє з нападників заявили, що УПА, з вшануванням якої вони асоціювали мирну ходу, вбила членів їхніх сімей. Але деякі з підсудних стверджували, що вони випадково опинилися в українській процесії і не мали стосунку до нападу.

Водночас суддя відкинула аргументи про випадковість, оскільки на відео з місця події було видно, що нападники прийшли з антиукраїнськими плакатами. Вона зазначала, що атака в червні 2016-го відбулась на національному ґрунті, а релігійна процесія не є приводом для історичних та політичних суперечок

При использовании материалов сайта гиперссылка на pavlonews.info обязательна

No comments yet.

Имя (required)
E-mail (required - never shown publicly)
URI
Your Comment (уменьшить размер | увеличить размер) Вы можете использовать теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> в своих комментариях.