Loading...

У Львові помер органіст Віталій Півнов

17 апреля 2019


У Львові 16 квітня пішов з життя органіст та органний майстер Віталій Півнов. Інформація про його смерть з’явилась на сторінці Львівського органного залу у Facebook.

«Сьогоднішній день приніс жахливі новини – нас покинув метр органного мистецтва та органобудівник Віталій Півнов. Пан Віталій правцював у Органному залі з 1988 по по 2003 рік», – йдеться у повідомленні.

Віталій Півнов народився 5 травня 1949 року. Навчався грі на віолончелі у Львівській музичній школі ім. М. Крушельницької, паралельно освоював гру на органі філармонії. Вже на випускному вечорі в музичній школі виступав перед вчителями і співучнями, як органіст. Після закінчення консерваторії Віталій Півнов залишився органістом Львівського оперного театру.

Потім музикант вчився в Київській консерваторії, де клас органа створив і очолював А. Котляревський. Одночасно з навчанням працював віолончелістом в Державному симфонічному оркестрі. В 1980 році В. Півнов закінчив навчання і отримав диплом концертуючого органіста. У 1984 році повернувся до Львова.

Віталій Півнов поєднав у собі музичні і технічні здібності. Він був музикантом, а також органним майстром. Він – один з небагатьох органних майстрів, які повернули до життя та сприяли збереженню історичних інструментів. В. Півновим відновлено декілька інструментів у різних містах України, серед них орган з костьолу св. Мартина у Львові. В 1990 році залишки цього органа були перевезені в Музей історії релігії (зараз – Доменіканський собор), де в 1991 році мастер Півнов виготовив нові труби, відреставрував механіку та систему включення регістрів, більшість металевих труб довелось виготовляти або заміняти.

Півновим відновлено інший унікальний орган – з села Поморяни Золочівського району. Його, як консультанта і органного майстра запрошували для робіт по встановленню та відновленню органів в Дунаївцях та Полонному Хмельницької області, у м. Червонограді Львівської області, музичному училищі в Черкасах та інших місцях.

Тривалий час Віталій Півнов був органістом та органним майстром Львівського будинку органної і камерної музики. З його участю проходили концерти камерної музики з органом в приміщенні Домініканському соборі. В його репертуарі значна частина органної музики: барокова, романтична, сучасна.

При использовании материалов сайта гиперссылка на pavlonews.info обязательна

No comments yet.

Имя (required)
E-mail (required - never shown publicly)
URI
Your Comment (уменьшить размер | увеличить размер) Вы можете использовать теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> в своих комментариях.