Loading...

Що ховається усередині «Вулкана»

9 апреля 2019


У прокат вийшов один із найтитулованіших українських фільмів

У прокат вийшов один із найочікуваніших українських фільмів, «Вулкан» Романа Бондарчука. Фільм було знято у 2018 році, прокат планувався на осінь минулого року, проте лише зараз він нарешті добрався до українських екранів.

Увесь цей час картина мандрувала найрізноманітнішими фестивалями та встигла зібрати чимало нагород. Серед них – Гран-прі МКФ «Золотий абрикос» (Вірменія), Гран-прі МКФ в Спліті (Хорватія), приз за найкращу режисуру МКФ «Євразія» (Казахстан), приз глядацьких симпатій МКФ Пін Яо (Китай), спеціальна відзнака журі МКФ в Гоа (Індія), Гран-прі Міжнародного фестивалю авторського кіно в Рабаті (Марокко) тощо. Також Роман Бондарчук став лауреатом Шевченківської премії.

Для Романа Бондрачука «Вулкан» став першим досвідом в ігровому кіно, проте він є відомим документалістом. Зокрема, його «Українські шерифи» висувались від України на премію «Оскар».

«Фільм «Вулкан» починався як документальний проект — спостереження за Вовою, жителем містечка Берислав біля Каховського водосховища. В радянський час Вова був директором рибколгоспу, а з настанням нових часів почав знову шукати своє місце в житті та винаходити безумні бізнес-проекти. Конкурс стриптизу на березі водосховища та ідея викопувати кості німецьких солдат з-під землі й продавати їх родичам у Німеччину – це все його стартапи. Вови не стало за півроку до початку зйомок, але у фільмі знімаються переважно типажі, жителі Херсонської області, яких ми зустрічали в процесі ресерча. Майже усі історії, ситуації, діалоги списані з реальності під час тривалих документальних спостережень», – розповідає режисер.

Бондарчук – «геній місцевості». Народжений на Херсонщині, він у всіх своїх картинах розповідає саме про неї. Не винятком став і «Вулкан».

При использовании материалов сайта гиперссылка на pavlonews.info обязательна

No comments yet.

Имя (required)
E-mail (required - never shown publicly)
URI
Your Comment (уменьшить размер | увеличить размер) Вы можете использовать теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> в своих комментариях.