Loading...

У Жовкві почали реставрувати дерев’яну церкву XVIII ст. зі списку ЮНЕСКО

14 марта 2019


Унікальний іконостас школи Рутковича заберуть на консервацію і часткову реставрацію

У Жовкві розпочинається реставрація дерев’яного храму Святої Трійці (1720 р.), який внесений до всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. В церкві замінять підлогу, вирівняють підвалини, повністю перестелять ґонт. Також на час ремонту з церкви заберуть цінний іконостас роботи майстрів Жовківської школи різьби та малярства, який обстежать фахівці, законсервують усі елементи і при потребі реставрують.

«Дослідження проектантів показали, що з будівлею церкви є певні проблеми – в непридатний стан прийшла частина підвалин (нижніх брусів зрубу), що призвело до викривлення всього об’єму церкви, підлог та деяких важливих конструктивних елементів. В процесі реставрації планується замінити пошкоджені нижні бруси зрубу (церкву «підважать» та вирівняють), після чого будуть замінені або відреставровані усі інші важливі конструкції, металеві деталі, замінений ґонт, закріплена поліхромія вівтарної частини», – повідомляє Державний історико-архітектурний заповідник у м. Жовкві.

Науковий співробітник ДІАЗ Володимир Герич розповів ZAXID.NET, що реставрація триватиме близько року, підготовчі роботи розпочалися вже. Підрядник – «Центр Комплекс».

Роботи фінансуються з державного бюджету. За результатом проведеного тендеру сума договору становить майже 4 млн грн. Але Володимир Герич уточнив, що зараз кошторис перераховують і суму скоригують відповідно до вартості робіт. На це рік передбачено близько 4,5 – 5 млн грн.

Підготовчі роботи в храмі розпочалися вже: сюди звозять будівельні матеріали, ставлять риштування. Саму реставрацію почнуть через тиждень-два. Усі роботи триватимуть близько року. Це буде капітальне відновлення храму. Для обговорення цих робіт спеціально зібрали науково-методичну раду за участю київських фахівців, архітекторів, реставраторів та працівників заповідника.

При использовании материалов сайта гиперссылка на pavlonews.info обязательна

No comments yet.

Имя (required)
E-mail (required - never shown publicly)
URI
Your Comment (уменьшить размер | увеличить размер) Вы можете использовать теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> в своих комментариях.