Loading...

Українські прикордонники пояснили, чому пропустили до Румунії авто з 84 кг героїну

6 марта 2019


Речник прикордонників поскаржився на брак сканерів для поглибленого сканування автомобілів

Речник Державної прикордонної служби України Олег Слободян підтвердив інформацію про те, що в Румунії затримали автомобіль з 84 кілограмами героїну, який безперешкодно пройшов український кордон. Він пояснив, що це сталося, оскільки автомобіль не пройшов по аналізу ризиків, тому прикордонники не приділили йому достатньо уваги.

«Дійсно, такий факт мав місце, зараз ми вивчаємо всі обставини, пов’язані з цією ситуацією. Загалом, у нас багато затримується наркотиків, а те, що не затримали цього разу, причина, мабуть, у тому, що автомобіль цей не проходив по аналізу ризиків. Тому не було підстав сумніватися в тому, що в автомобілі є якісь приховані речі, тим більше, у конструктивних особливостях, це по-перше, а по-друге, у нас немає сканерів, які дозволяють побачити нутрощі автомобіля без того, аби розібрати його на запчастини. У наших колег з Румунії такі сканери є», – зазначив Олег Слободян в ефірі телеканалу «112 Україна», повідомило видання Mukachevo.net.

Наразі, за словами Слободяна, прикордонники ведуть переговори з партнерами щодо закупівлі таких сканерів. Він додав, що за світовою практикою на кордоні затримується не більше 20-30% від тих наркотиків, які переміщують з однієї країни в іншу.

«У цьому випадку відбувся якийсь збій…ми проаналізуємо, чи є тут службова зрада, але говорити про це поки підстав немає. Якщо якісь ознаки цього будуть виявлені, звісно, буде реакція. Вона буде досить жорсткою і суворою», – додав Олег Слободян.

Він повідомив, що таке розслідування триватиме щонайменше 10 днів.

Нагадаємо, авто на німецькій реєстрації з двома громадянами Нідерландів у понеділок, 4 березня, безперешкодно перетнуло міжнародний пункт пропуску «Солотвино – Сігету Мармацієй» з українського боку, але вже в Румунії його затримали і виявили 84,3 кг героїну в брикетах, які лежали у спеціальному просторі в підлозі автомобіля. Наразі наркокур’єрів у Румунії арештували.

При использовании материалов сайта гиперссылка на pavlonews.info обязательна

No comments yet.

Имя (required)
E-mail (required - never shown publicly)
URI
Your Comment (уменьшить размер | увеличить размер) Вы можете использовать теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> в своих комментариях.