Loading...

Зеленський та політика поза політикою

6 марта 2019

У чому небезпека забав у «нібитополітику

Як винахід книгодрукування зробив можливим масовий ринок книг, так поява телевізії зробила популярними людей, котрі постійно мигтіли на блакитних екранах: різноманітних акторів, ведучих, співаків та інших медійних персонажів.

Дуже швидко селебріті стали синонімом успіху, мов малинові піджаки в 90-х. Зірки завше купалися в променях слави, жили в розкішних будинках, подорожували світом, робили якісь дурниці, про котрі потім всі мали змогу пліткувати на роботі та вдома, ставали об’єктами марень. Втілювали своїм життям мрію простих пересічних людей.

Телевізор же створює ілюзію того, що прості люди перебувають із зірками світового масштабу на короткій нозі. На відстані пульта до телевізора. Ввечері, після роботи ви вмикаєте ТБ, ніби прочиняєте двері і впускаєте до себе найголосистіших співачок та найсміливіших супергероїв. Вони говорять саме до вас, дубасять один одному пики й кривляються, аби вам було весело. Аби ви могли розслабитися після важкого робочого дня. Вони, ці успішні люди, гарують, вихиляються, витанцьовують, себто роблять все, аби створити для вас відчуття затишку та радості.

Недарма в інстаґрамі дуже швидко стають неймовірно популярними персонажі, котрі у своїх профілях вміють створювати ілюзію домашнього затишку. Множать її на ілюзію власної успішності й після цього намагаються вчити інших всьому на світі. Відчувають, що оскільки до них прислухаються, оскільки лайкають кожен їхній пук, то це означає, що вони достатньо експертні, щоби радити іншим ліки та як харчуватися, в якій асані засинати по четвергах, коли місяць-молодик у Тельці, як підібрати курс йоги під колір аури та гардин у вітальні, як поводитися із сусідами зверху зліва і як жити далі та надихнутися на новий стартап, якщо тобі вже цілих 12, а в тебе за плечима три провали на кікстартері і тільки 20 тисяч підписників.

На українську ситуацію накладається також ще й височенний рейтинг недовіри народу до влади, її інститутів та політиків загалом (часто – небезпідставний). А ще ж епоха постправди з її всеможливими кризами, називанням експертами всіх підряд. А тут поруч такі милі люди, котрі зустрічають вас з роботи, веселять і виміщають за вас свою злобу на кляті верхи та низьку зарплату. Тому в такому недовірливому суспільстві, пронизаному любов’ю до телевізора та солодкої лапші на вуха, так легко паяцові стати лідером президентських перегонів.

Люд міркує собі: «Ніби не дурний. Ніби успішний. Ніби клоун, але це ж ніби й нічого. Та й просто хочеться, аби життя було легким, як після виступів «Кварталу». Хочеться поржати. То чому би й ні? Ніби ж нема причин».

При использовании материалов сайта гиперссылка на pavlonews.info обязательна

No comments yet.

Имя (required)
E-mail (required - never shown publicly)
URI
Your Comment (уменьшить размер | увеличить размер) Вы можете использовать теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> в своих комментариях.