Loading...

Верховна Рада розблокувала трансплантацію органів в Україні

1 марта 2019


До ухвалення змін медики в країні боялися кримінальної відповідальності через законодавчу неврегульованість цієї процедури

Верховна Рада у четвер, 28 лютого, розблокувала трансплантацію органів В. Операції з трансплантації, які можуть врятувати життя, вже не поза законом, інформує «ВВС Україна».

Спочатку для включення до порядку денного законопроекту 9461-д, який вирішує питання трансплантації, не вистачило семи голосів. Спікер парламенту Андрій Парубій тричі намагався включити його до порядку денного.

Пізніше депутати все ж змогли повернулися до цього законопроекту, віддавши 231 голос за законопроект в цілому.

В Україні вже два місяці були заблоковані всі операції з трансплантації органів — і від родинних, і неродинних донорів. Із січня в Україні почав діяти новий закон про трансплантацію, але система охорони здоров’я виявилась до нього не готовою – немає реєстру донорів і реципієнтів, були не готові лікарі трансплант-координатори – зв’язкові між донором та реципієнтом.

Медики боялись, що за відсутності такого реєстру після проведення операцій їм можуть загрожувати карні справи. Адже старий закон про трансплантацію діяти вже перестав.

«За цих умов трансплантологам загрожує кримінальне провадження навіть при пересадженні нирки чи печінки від мами дитині», – повідомила Ірина Заславець з громадської організації іDonor.

Відтермінувати дію нового закону і розблокувати пересадку органів мала Верховна Рада. 27 лютого комітет ВР з питань охорони здоров’я розглянув законопроект 9461-д, який розблоковує трансплантацію і рекомендував парламенту його невідкладно розглянути і ухвалити.

Сотні пацієнтів і лікарів підписали петицію до голови Верховної Ради Андрія Парубія із проханням розблокувати трансплантацію в Україні.

Ухвалений законопроект створив перехідний період до того часу, поки буде готовий і працюватиме реєстр донорів. Цей період триватиме до 1 січня 2020 року. До цього часу організація трансплантації здійснюватиметься на основі інформації, що міститься на паперових носіях.

При использовании материалов сайта гиперссылка на pavlonews.info обязательна

No comments yet.

Имя (required)
E-mail (required - never shown publicly)
URI
Your Comment (уменьшить размер | увеличить размер) Вы можете использовать теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> в своих комментариях.