Loading...

«Татку, я віддам своє волосся хворим діткам…»

5 февраля 2019


Навіщо все більше українок долучаються до ініціативи «Hair for share»

Діти, у яких діагностували рак, на рівні із дорослими мужньо боряться із хворобою. Однак похитнути їхню віру у швидке одужання може втрата волосся, яку їм доводиться ховати під шапкою чи хустинкою. Зокрема, для дівчаток новий образ стає ще одним непростим випробуванням. Компенсувати втрату кіс дитині може допомогти перука. Втім, через високу вартість (від 10 тис. грн) далеко не усі батьки можуть придбати її. Навіть, якщо донька і справді просить про це.

Щоб допомогти онкохворим дітям, торік у грудні шестеро волонтерок зі Львова та Києва започаткували всеукраїнську соціальну ініціативу «Hair for share». Метою цієї акції є збір волосся на пошиття перук для онкохворих дітей. Жінки із різних областей України обрізають волосся та публікують у соцмережах фото із хештегом #HairForShare. Учасницями акції стали вже близько 150 українок. Спільними зусиллями вдалось зібрати понад 8 кг волосся та 88 тис. грн на оплату праці майстрів із виготовлення перук – пастижерів.

Обрізати волосся відважуються маленькі дівчатка і дорослі жінки. Ті, які пережили рак, та ті, які зараз боряться із хворобою і, як ніхто розуміють, що таке втратити волосся. У кожної із них безліч причин поділитись косою — співчуття, пережита хвороба, бажання допомогти та підтримати. У кожної із хворих дівчаток одна причина отримати омріяну перуку — рак.

***

«Я хотіла підстригти волосся, але не для того, щоб викинути у смітник»

Ще місяць тому Анастасія Набокова, Людмила Крижановська, Олена Крижановська, Марія Маковецька, Вероніка Саврук та Дарина Шкіль, які започаткували благодійний проект, навіть мріяти не могли про таку популярність акції.

«Кілька років тому задумалась, що хотіла б підстригти волосся, але не для того, щоб викинути у смітник. Пізніше моя подруга поділилась ідеєю, що хоче віддати волосся на перуки для онкохворих. Та ми не знайшли тих, хто шиє такі перуки. Тому і вирішили запустити власний соціальний проект», — розповіла ZAXID.NET одна із засновниць «Hair for share» Анастасія Набокова.

На підготовку проекту витратили кілька місяців. Партнерами акції погодились стати два благодійних фонди «Таблеточки» та «Крила надії», які допомагають важкохворим дітям із усієї України. Співзасновниця «Hair for share» пригадує, що найважче було знайти пастижера.

«За нашою інформацією, у Львові є тільки одна пастижерка. У столиці таких майстрів більше, однак не усі хотіли співпрацювати з нами. Врешті, нам вдалось знайти пастижерку Інну Костьолову з Києва. Вона погодилась шити перуки по 4000 грн за одну», — розповідає Набокова.

З її слів, це найдешевша ціна, про яку вдалось домовитись. На ринку одна готова перука із натурального волосся коштує від 10 до 15 тис. грн. Чим довше волосся, тим перука дорожча. Із фарбованого волосся — перуки дешевші. Водночас дитячі перуки дорожчі, ніж дорослі. Штучні можна придбати від 500 грн, однак онкохворим діткам зазвичай підходять перуки лише з натурального волосся, оскільки на синтетичні матеріали у них може виникнути алергія. Тому проект націлений власне на виготовлення натуральних перук.

Після запуску проекту, першими учасницями акції стали самі засновниці акції.

При использовании материалов сайта гиперссылка на pavlonews.info обязательна

No comments yet.

Имя (required)
E-mail (required - never shown publicly)
URI
Your Comment (уменьшить размер | увеличить размер) Вы можете использовать теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> в своих комментариях.