Loading...

Уряд звільнив керівницю Держлікслужби за протизаконну заборону вакцин

22 ноября 2018

Уряд звільнив керівницю Держлікслужби за протизаконну заборону вакцин

Наталія Гудзь видавала рішення про заборону вакцин від туберкульозу, дифтерії та інших захворювань без вагомих підстав

Кабінет міністрів України на своєму засіданні в середу, 21 листопада, звільнив очільницю Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками (Держлікслужби) Наталію Гудзь за протизаконну заборону вакцин.

Як повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров’я України, Наталія Гудзь у 2018 році неодноразово забороняла вакцини проти туберкульозу, гепатиту В, поліомієліту, дифтерії та правця. За такі дії 19 вересня уряд відсторонив Гудзь і її заступника від виконання обов’язків.

«Керівництво [Держлікслужби] виносило ці заборони всупереч встановленому порядку застосування тимчасових заборон. Не було достатніх підстав і фактів, які б свідчили про необхідність таких заборон. У кожному конкретному випадку необґрунтованих заборон висновки протоколів розслідування регіональних груп доводили, що загроз немає», – заявили у МОЗ.

Там наголосили, що через такі дії Держлікслужби в Україні зупинявся процес імунізації.

«Діти не могли одержати свої щеплення за Календарем профілактичних щеплень, оскільки вакцини були заборонені. А публікація таких розпоряджень Держлікслужби у ЗМІ призвела до дискредитації імунізації, збільшення загрози відмов громадян від вакцинації і в цілому поставила під загрозу національну безпеку в частині захисту мільйонів українців від інфекційних хвороб», – заявили у Міністерстві охорони здоров’я.

Наталія Гудзь очолювала Держлікслужбу з 30 листопада 2016 року. Є кандидаткою хімічних наук. Народилася 27 жовтня 1960 року в Тернополі. Раніше очолювала управління Держлікслужби в Києві.

При использовании материалов сайта гиперссылка на pavlonews.info обязательна

No comments yet.

Имя (required)
E-mail (required - never shown publicly)
URI
Your Comment (уменьшить размер | увеличить размер) Вы можете использовать теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> в своих комментариях.