Loading...

Наступна партія трамваїв із Берліна прибуде до Львова за тиждень

15 августа 2018

Два трамваї вже готові до виїзду на маршрути

Трамваї, які місто купило в Берліні, почали готувати до львівських колій. Перші два вже можуть виходити на маршрут. Загалом ця партія берлінських трамваїв почне курсувати містом у вересні. У мерії кажуть: про те, що їх доведеться адаптувати для львівських колій, знали ще на етапі укладення угод. Тим часом прокуратура Львівщини через німецькі трамваї відкрила кримінальне провадження.

У трамвайному депо на вул. Городоцькій – два трамваї Tatra. У них уже замінили колісні пари та зробили незначні зміни. Тож вони ось-ось зможуть курсувати містом.

«Ці трамваї можуть обслуговувати маршрути №3, №1. Також №9, 2, 7. Ми готові приймати наступні трамваї. 20 і 27 серпня повинні приїхати ще 8 вагонів», – розповів речник ЛКП «Львівелектротранс» Іван Бондар.

У цих берлінських трамваїв є суттєва відмінність від львівських – двері тут відчиняються назовні. Це стане перешкодою на зупинках із підвищеною платформою, які пристосовані для людей з інвалідністю та для дитячих візків. Двері можуть просто не відчинитися. Тож їх доведеться або переробити, або понизити зупинки. А допоки в місті вирішують цю проблему, прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом неналежного виконання службових обов’язків.

«Прокуратурою Львівської області до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за фактом неналежного виконання службових обов’язків службовими особами Львівської міської ради, а також ЛКП «Львівелектротранс». Наразі досудове розслідування триває, після його завершення можна буде говорити про якісь наявні порушення», – повідомила представниця прес-служби прокуратури Львівської області Мар’яна Мосійчук.

Натомість у міській раді кажуть: про двері, що відчиняються назовні, знали заздалегідь. Мовляв, дані про це є ще в першому технічному звіті від вересня минулого року.

«Співпрацюючи з Європейським банком, всі тендерні процедури ми робимо виключно за нормативами ЄС. Тому процедура була зроблена правильно, експерти це акцептували. Те, що є технічні нюанси – так, ми це знали наперед», – додає міський голова Львова Андрій Садовий.

Тож зараз у Ратуші шукають шляхи швидкого запуску трамваїв на маршрути.

«Зараз, коли вони приїхали, ми почали напрацьовувати ще декілька варіантів. Тому що є маршрути, де не треба ніяких зупинок міняти, вони вже можуть їхати. Є маршрути, де, наприклад, одна зупинка, її необхідно понизити або добудувати, і будуть їздити», – пояснив заступник директора департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР з питань транспорту Андрій Білий.

Відтак зараз безперешкодно перша партія трамваїв може вийти лише на маршрут №3. Їх планують запустити на початку вересня. Ще 24 трамваї надійдуть упродовж осені.

При использовании материалов сайта гиперссылка на pavlonews.info обязательна

No comments yet.

Имя (required)
E-mail (required - never shown publicly)
URI
Your Comment (уменьшить размер | увеличить размер) Вы можете использовать теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> в своих комментариях.