Loading...

Iмпорт свинини зріс у 9 разів, і зростатиме далі

25 июля 2018

Більшість українських свинарів не має можливості утримувати велике поголів’я і тому постійно його скорочує, замість того, щоб закуповувати нових тварин. Щоб триматися на плаву, вони змушені підвищувати ціни на свою продукцію, хоча на модернізацію грошей все одно бракує. Так і виходить замкнене коло, пише у своєму блозі на «fi.новини» Артем Ковбель, партнер Kreston GCG.

Зважаючи на те, що світові ціни на свинину знижуються, ми опинилися у ситуації, коли імпортувати іноземний продукт стало вигідніше, ніж купувати вітчизняний. Відповідно, українська свинина програє і на світовому ринку і втрачає на об’ємах експорту.

За словами Ковбеля, ми втратили статус нетто імпортера свинини ще минулого року, коли частка імпорту перевищила експорт. Правда тоді ситуацію згладжував один факт: сукупна вартість експорту склала $10,5 млн, а імпорту – $9,96 млн і, формально, можна було стверджувати, що свинини ми продаємо більше, ніж купуємо.

За даними ДФС, у першому півріччі цього року імпорт майже в 9 разів перевищив показник минулого року: в Україну ввезли 8,4 тис. тонн свинини загальною вартістю $15,4 млн, тоді як за аналогічний період минулого року було ввезено 924 тонни.

І, за словами Ковбеля, частка імпорту зростатиме й далі.

Ще одна річ, що свідчить про відсталість і подальший занепад українського свинарства — нездатність уже кілька років узяти під контроль захворювання свиней на АЧС. За словами Ковбеля, в Україні досі немає досліджень з цього питання, що значить, що АЧС розповсюджуватиметься і далі по українських господарствах.

Ковбель робить невтішний прогноз: найближчим часом Україна не зможе наростити виробництво і експорт своєї продукції. Показник імпорт свинини зріс одразу з кількох причин і, навіть за найсприятливіших умов, потрібно чимало часу на їх усунення. У випадку нашої країни, державна влада не вирішує проблеми, що накопичилися як у свинарстві, так і у в тваринництві загалом.

При использовании материалов сайта гиперссылка на pavlonews.info обязательна

No comments yet.

Имя (required)
E-mail (required - never shown publicly)
URI
Your Comment (уменьшить размер | увеличить размер) Вы можете использовать теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> в своих комментариях.