Loading...

ДОЇТИ БЮДЖЕТ: половину «фермерського мільярда» планують направити на доїльні апарати

19 июля 2018

Половину бюджетних коштів, виділених на реалізацію державної програми підтримки фермерських господарств, спрямують на інші напрямки. Вірогідніше за все, 500 млн грн із загальної вартості програми в 1 млрд грн, які були закладені на компенсацію кредитних ставок тепер перенаправляють на компенсацію ЄСВ, закупівлю доїльних апаратів та прямі дотації на кожен гектар оброблюваної площі сімейним фермерським господарствам, повідомляє «АгроІнсайдер».

Така необхідність виникла у зв’язку з низькою зацікавленістю фермерів у отриманні державної підтримки у тому форматі, у якому вона зараз запропонована, а саме через здешевлення кредитів, додаткову знижку при купівлі вітчизняної сільгосптехніки, компенсацію вартості насіння та оплату консультаційних послуг. У порівнянні з іншими програмами, на які уже спрямовано по 100-200 млн грн, заявок від фермерів надійшли всього на пару мільйонів гривень.

За словами Миколи Стрижака, президента Асоціації фермерів і приватних землевласників України (АФЗУ), сума закладена на компенсацію кредитної ставки надто велика, адже співпраця фермерів і банків — не надто розповсюджена практика в Україні. З одного боку, банки неохоче видають кредити невеликим фермерським господарствам через відсутність у них ліквідної застави, з іншого — фермери вважають це сумнівною вигодою, адже для отримання і кредиту, і компенсації необхідно показати успішність господарства, яка може у майбутньому привабити різного роду «колядувальників», говорить Стрижак. Тому господарства вирішують відмовитися від дотацій, але й не нажити додаткових проблем.

Що стосується іншої половини коштів, виділених у рамках «фермерського мільярда», то ними господарства користуються більш активно. Найбільшої популярності набула програма здешевлення сільгосптехніки вітчизняного виробництва, згідно з якою фермери можуть отримати 15% додаткової компенсації на додачу до загальногалузевих 25%. Станом на 6 липня цією програмою скористалися 1130 аграрних підприємств, з них фермерських господарств — 795 (близько 70%).

Проте представники влади запевняють, що поки зарано робити висновки, оскільки програма працює лише перший рік. Більше того, за словами, Віктора Шеремети, заступника міністра аграрної політики та продовольства України з питань розвитку фермерства, останнім часом фермери активізувалися і вже з’явилися заявки на дотації по кредитах, насінню і навіть по кооперативах.

Шеремета стверджує, що наразі банки обробляють близько 400 заявок від фермерів, проте, на його думку, було б набагато зручніше, якби компенсація фермерам надавалася в автоматичному режимі і не була пов’язана зі збором та оформленням великої кількості документів.

Сергій Хлань, народний депутат України, також запевняє, що фермерські господарства активізуються і почнуть робити закупівлі ближче до осені, тому, перш ніж говорити про перерозподіл частини коштів, виділеної на компенсацію кредитних ставок, варто почекати.

При использовании материалов сайта гиперссылка на pavlonews.info обязательна

No comments yet.

Имя (required)
E-mail (required - never shown publicly)
URI
Your Comment (уменьшить размер | увеличить размер) Вы можете использовать теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> в своих комментариях.